Провелото се през октомври европейско изложение за индустриална автоматизация, машини и инструменти EMO Milano 2021 даде старт на постепидемичната ера в света на металообработката. В него взеха участие компании от 91 държави. Международният форум посрещна над 60 000 посетители. „EMO Milano 2021 се превърна в арена за изява на иновативните производствени технологии и на световния лидер FANUC, като много от представените продукти отбелязаха и своя европейски дебют“, съобщиха за ДигиталнаИндустрия.bg от ФАНУК България.
На щанда си с площ от 1250 m2 FANUC представи продукти, технологии и решения, които превръщат бъдещето на автоматизацията в днешна реалност. Компанията постави фокуса в своето участие върху уникалната технология ONE FANUC за пълна автоматизация, която осигурява добавена стойност за машиностроители, инсталатори и оператори от една компания — FANUC.
Цялостна автоматизация на решения за „Зелена мобилност“
В зоната на щанда, посветена на ONE FANUC, посетителите видяха CNC машини, различни роботи и софтуерни решения, работещи съвместно, демонстрирайки интеграция, която е по-лесна откогато и да било. Освен това тези решения бяха демонстрирани чрез връзка с приложения за индустриален IoT, работещи на системната платформа FIELD на FANUC. Системата FIELD (FANUC Intelligent Edge Link & Drive system) е отворена индустриална платформа, която е насочена към повишаване на производителността, ефективността и качеството.
Част от секцията за ONE FANUC бе отделена специално за решенията за „зелена мобилност“, като манипулиране на акумулаторни батерии за електрически транспортни средства, при които множество роботизирани приложения ще манипулират частите за тези батерии или напълно готовите акумулаторни блокове. Също така, технологията за машинно зрение на FANUC със сензора 3DV-1600 осигурява допълнително предимство в подобни приложения.
По време на EMO Milano 2021 FANUC показа не само продукти, но и решения за електромобилност, медицински технологии, оптика, металообработка и роботизация на разнообразие от производствени процеси.
Технология за дигитални двойници и изцяло нови продукти
Централно място на щанда на FANUC беше отредено на автоматизацията на съвременните фабрики (FA). Бе показан широк спектър от решения на FANUC FA, включително технология за дигитални двойници. Решението за цифров близнак на FANUC с функция „CNC Guide“ осигурява мост между дигиталния и реалния свят (ONE FANUC).
Като водещ производител на индустриални роботи в света, FANUC показа повечето от най-новите си модели на EMO Milano 2021, тъй като основната тема на изложението бе ефективната автоматизация на машини. Наред с роботите бе представен и калкулатор на възвръщаемост на инвестициите за роботизация (ROI). Това уеб-приложение разполага с контролен панел, който визуализира по лесен и разбираем начин възможните спестявания.
Усъвършенствани модели от трите вида ROBO-машини
FANUC избра EMO Milano 2021 за европейския дебют на три нови машини от серията ROBO. Това са усъвършенствани модели на ROBODRILL, ROBOCUT и ROBOSHOT.
Серията вертикални обработващи центри ROBODRILL α-DiB-Plus, която ще се предлага от началото на 2022 г., продължава успешния ход на тази продуктова гама. „Към днешна дата FANUC е доставила около 270 000 машини ROBODRILL по целия свят. Такива иновации, като усъвършенствани варианти на шпиндела, нови опции за управление, сервозадвижвания и механични подобрения направиха най-новия модел ROBODRILL още по-ефективен, надежден, бърз и лесен за използване. По време на EMO 2021 машината демонстрира своята гъвкавост в специфични сектори като производството на електрически транспортни средства и аерокосмическата индустрия“, поясниха от ФАНУК България.
„Серията електроерозийни машини ROBOCUT α-CiC също впечатли с много нови разработки. Например, компанията е подобрила допълнително нееластичността на машината чрез усилване на механичната конструкция, осигурявайки основа за по-прецизна обработка и още по-висока повторяемост на операциите. Бяха изложени моделите ROBOCUT α-C400iC и C600iC, като по-малкият модел бе демонстриран в комбинация с колаборативен робот CRX на FANUC“, допълниха българските специалисти.
Модернизирани технически решения за леене под налягане
Любопитен факт е, че FANUC ROBOCUT α-CiC произвежда вложките за шприцформите на третата нова роботизирана машина на FANUC - шприцмашината ROBOSHOT α-SiB. Новата серия ROBOSHOT α-SiB на FANUC може да шприцва метали (MIM), като тази технология се използва за производството на медицински изделия и хирургически инструменти.
На изложението бе показана роботизирана клетка, включваща ROBOSHOT α-SiB на FANUC, базирана на концепцията на компанията QSSR (Quick and Simple Start-up of Robotization) и робот FANUC LR Mate. Клетката използва FANUC FL-Net за бърза и лесна комуникация между машината и системата за обработка на материали. Освен това, ROBOSHOT се свързва с LINKi2, система за събиране на производствени данни на компанията, която позволява мониторинг и анализ на технологичните параметри на формоването и производствената ефективност.
За дългия път към индустриалната дигитализация
В зоната за индустриален IoT на FANUC бяха демонстрирани мащабируеми IoT решения, които имат за цел да увеличат ефективността, като по-специално внимание бе обърнато на повишаването на производителността, качеството и времето на безотказна работа на оборудването, което ще осигури на клиентите намаляване на разходите и по-висока рентабилност.
Техническата поддръжка също имаше отделна зона на щанда на FANUC. “Софтуерният инструмент FAR (FANUC Assisted Reality), който бе демонстриран, се използва за дистанционно обслужване. FAR помогна на много клиенти за бързо и безпроблемно обслужване от въвеждането си през 2020 г. в отговор на пандемията. Не на последно място FANUC представи успешната сервизна ефективност, която постига средно време за ремонт (MTTR) от 25 часа и 99.97% наличност на сервизни части, като това са показатели, валидни за всички европейски центрове на нашата компания“, поясниха още от ФАНУК България.
Повече информация за ФАНУК България ЕООД, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и актуални промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg! Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите ѝ планове за развитие от ТУК!
Източник на снимковия материал: ФАНУК България, FANUC
-
На кариерни форуми през април Електрохолд България доказа, че е притегателна сила за младите технически таланти в енергетиката 08.06.2023 г.
-
MG Pro: atvise® обединява предимствата на HMI и SCADA системите за оптимално управление и организация на производството 08.06.2023 г.
-
Десетки работодатели представиха възможности за работа и стаж по време на Кариерен форум 7.0 в СУ „Св. Климент Охридски“ 08.06.2023 г.
-
LEGIO.premium, LEGIO.ball и LEGIO.standard – филтърни решения с немско качество за чиста питейна вода, а сега и на специална цена 08.06.2023 г.
-
Wizz AIR shton një avion të gjashtë në bazën e tij në Aeroportin e Shkupit 08.06.2023 г.
-
Shërbimi KMT: NASA monitoron rrjedhën e ujit në laboratorin e terrenit Santa Susanna duke përdorur detektor inovativ Ijinus 08.06.2023 г.
-
Sof Connect do të instalojë 22 stacione të tjera për makina elektrike në aeroportin e Sofjes, Bullgari 07.06.2023 г.
-
Minal me bazë në Kinë do të ndërtojë fabrikë të re të pjesëve të automjeteve në Shabac, Serbi 06.06.2023 г.
-
Wizz AIR додава 6-ти авион во базата на аеродромот во Скопје, како и нови авиолинии 08.06.2023 г.
-
Соф Конект ќе инсталира уште 22 станици за електрични автомобили на аеродромот во Софија 07.06.2023 г.
-
Т и Д Инженеринг: Нашите станици за полнење на електрични автомобили ги исполнуваат сите современи меѓународни и државни стандар 07.06.2023 г.
-
Компанијата Minal со седиште во Кина гради нова фабрика за автоделови во Шабац, Србија 06.06.2023 г.
-
Wizz AIR adauga a sasea aeronava la baza de la Aeroportul Skopje, precum si noi linii aeriene 08.06.2023 г.
-
Sof Connect va instala alte 22 de statii pentru masini electrice la aeroportul din Sofia, Bulgaria 07.06.2023 г.
-
Compania Minal situata in China construieste o noua fabrica de piese auto in Šabac, Serbia 06.06.2023 г.
-
Albania va crea o agentie pentru promovarea startup-urilor si a inovatiei 05.06.2023 г.
-
Wizz AIR додаје шести авион бази на аеродрому Скопље као и нове авио-компаније 08.06.2023 г.
-
Понуда компаније Филкаб-Миг покрива цео неопходан асортиман TKD каблова дизајнираних за лифтовске системе будућности 08.06.2023 г.
-
Т и Д Инжењеринг: Наше станице за пуњење електричних аутомобила испуњавају све савремене међународне и државне стандарде 08.06.2023 г.
-
Соф Конект ће инсталирати још 22 станице за електричне аутомобиле на аеродрому у Софији 07.06.2023 г.
-
Ем Джи Про: Какво е HMI система и как да изберем подходящия софтуер за нашите производствени нужди?
08 юни 2023 г.
-
Предизвикателства, тенденции и решения – FANUC представя бъдещето на роботиката на Automatica 2023
31 май 2023 г.
-
Кимекс: Новият AX MIG Welder на Kemppi е задължително допълнение към всяка роботизирана система за заваряване
31 май 2023 г.