Корпорацията Yamazaki Mazak е световен лидер в производството на високотехнологично оборудване за металообработка. В портфолиото на компанията влизат универсални обработващи центри, вертикални и хоризонтални центри с ЦПУ, машини за лазерно рязане и гъвкави производствени системи и софтуерно обезпечение. Машините за лазерно рязане 3D FABRI GEAR III на Yamazaki Mazak са с мощност 4 kW и са предназначени за рязане, дори на едрогабаритни конструктивни материали, например тръбопроводи с максимална дължина до 8000 mm. С основание може да се каже, че машините са основна част от оборудването на фабриките на бъдещето.
Машините 3D FABRI GEAR III представляват оптимално решение за рязане на дълги и тежки тръби, използвани в строителството, отоплителни и вентилационни системи, както и в машиностроенето – при производството на кранове и селскостопанска техника. Допустимата максимална дължина на тръбите може опционално да бъде увеличена до 15 000 mm. Серията машини за лазерно рязане FABRI GEAR е използвана в редица изключително престижни строителни проекти, включително трасето „Яс Марина“ на Формула 1 в Абу Даби, националния футболен стадион в Гданск, Полша, и Tokyo Sky Tree, най-високата телевизионна кула в света.
Лазерното 3D рязане по пет оси позволява обработка на детайлите под произволен ъгъл и рязане както на затворени, така и на отворени профили. Лазерният източник осигурява изключително високо ниво на прецизност при вертикално рязане. Такъв тип рязане намалява необходимостта от закрепващи приспособления за отрязаните материали преди заваряването и осигурява по-бързо заваряване и по-плътен заваръчен шев с по-голяма якост. По изчисления на Mazak с 3D FABRI GEAR III времето за рязане на тръби може да бъде намалено два пъти в сравнение със стандартното лазерно рязане.
Освен това високата прецизност се гарантира от автоматичното фокусиране, което значително намалява времето за началното нагряване на тръбата. Най-новата версия на 3D FABRI GEAR III може да реже всякакъв вид тръбен материал – с кръгло, квадратно, правоъгълно и триъгълно сечение. Максималният размер на рязане за кръгли детайли е 406.4 mm и 300 mm за квадратни детайли.
Центърът е оборудван със система от четири патрона, която намалява вибрациите и осигурява висока прецизност на среза. Освен това самоцентриращата се фиксираща скоба позволява бърза настройка без изменение на основните параметри в програмата, независимо дали тръбата е кръгла, квадратна или триъгълна.
Mazak предлага опционално решение на центровете за лазерно рязане 3D FABRI GEAR III, което използва концепцията DONE-IN-ONE. Това означава, че извършването на всички операции става в рамките на един цикъл – от нарязването на резбата, лазерното рязане до поставянето на фаски на тръбите. Опционално се предлага и верижен транспортьор, който повишава гъвкавостта и максималната производителност.
Източник на снимковия материал: Yamazaki Mazak
-
ЛЕМ България: „Споделяме общи ценности, които са духът и движещата сила зад всичко, което правим“ 19.01.2021 г.
-
Инж. Васил Рашев от Помпен офис: Работата от вкъщи има своите предимства, но личният контакт е незаменим 19.01.2021 г.
-
Как индустриалните газове на SIAD спомагат за по-ефективни производствени процеси в металургията? 19.01.2021 г.
-
Кои са най-новите функции и подобрения в пожароизвестителните системи IRIS и Simpo на Телетек Електроникс? 19.01.2021 г.
-
Северна Македонија ги објави проектите во сферата на за ОИЕ во 2021 година 19.01.2021 г.
-
Dundee Precious Metals со рекорд во ископување на злато во 2020 година 18.01.2021 г.
-
Се гради експресниот пат Градско-Прилеп во Северна Македонија 14.01.2021 г.
-
Oradea Tech Hub со програма за поддршка на романски стартапи 13.01.2021 г.
-
Macedonia de Nord a anuntat proiectele in domeniul SRE pentru 2021 19.01.2021 г.
-
Premiul True Leaders de la ICAP Bulgaria a distins activitatea de succes si rezultatele inalte ale companiei Tesy 18.01.2021 г.
-
Dundee Precious Metals cu record in exploatarea aurului in 2020 18.01.2021 г.
-
Autostrada Gradsko-Prilep din Macedonia de Nord este in constructie 14.01.2021 г.
-
БР Техника: Разработки на Bosch Rexroth осигуряват крачка напред в развитието на автономните автомобили
08 януари 2021 г.
-
„Panel building. Made smarter“ – онлайн диалог с Ритбул, Rittal и Eplan за интелигентно производство на контролни шкафове
06 януари 2021 г.
-
Трумпф: Нови възприятия, сензори, дигитализация и изкуствен интелект – какво крие бъдещето пред лазерните технологии?
29 декември 2020 г.