През 2024 г. FANUC отбелязва 40-ата годишнина на своята високопроизводителна напълно електрическа шприцмашина ROBOSHOT. Дългогодишният опит на компанията, непрекъснатите иновации в областта на леенето под налягане, както и новостите в гамата ROBOSHOT ще бъдат демонстрирани по време на изложението FAKUMA 2024 във Фридрихсхафен, което ще се проведе от 15 до 19 октомври т.г. в Германия. „На своя щанд B3-3211 FANUC ще представи най-новите решения в областта на технологията за леене под налягане и автоматизацията, отделяйки специално внимание върху устойчивостта, енергийната ефективност, компактния дизайн, надеждността и конкурентната обща цена на придобиване (TCO)“, съобщиха за ДигиталнаИндустрия.bg от ФАНУК България.
Сред многото интересни експонати на форума ще бъде напълно автоматизирана производствена клетка, демонстрираща ефективната и прецизна обработка на устойчиви биополимери. Клетката ще включва ROBOSHOT a-S150iB със сила на затваряне на пресформата 150 t и компактен 6-осен робот LR-10iA. Установката ще бъде пример за безпроблемна интеграция на клетките с цел увеличаване на производителността на формовъчните процеси. Благодарение на надлъжния монтаж на допълнителната линейна ос, заеманата площ от експоната е сведена до минимум.
В основата на най-новите шприцмашини от серията ROBOSHOT a-iB е изкуственият интелект (AI). Устройството за шприцване например, включва система за дозиране с AI, която използва контрола върху въртящия момент (вместо скоростта), за да компенсира промените във вискозитета на материалите, например в резултат на условията на изсушаване и измененията при повторното смилане. Освен това системата за защита на пресформата и ежектора с Al на FANUC предотвратява повреда на пресформата и скъпи ремонти/престой, ако възникне проблем по време на цикъла на отваряне и затваряне. Тя дори показва кога е необходимо смазване или дали пресформата показва признаци на износване. Същата технология защитава ежектора по време на движението напред и назад.
Друг интересен експонат на FAKUMA ще бъде шприцмашината ROBOSHOT a-S100iB на FANUC, която ще бъде представена заедно с робот SEPRO Success 11. Тази комбинация ще демонстрира гъвкавостта и многофункционалността на решенията за леене под налягане на японския производител, позволявайки прецизно и бърза манипулиране на пластмасови детайли чрез безпроблемна интеграция на роботи на трети страни.
„FANUC предлага една от най-конкурентните общи цени на придобиване (TCO) на пазара, подкрепена от изключително устойчива изцяло електрическа операционна платформа. Това прави компанията надежден технологичен партньор за процеси на леене под налягане сега и за в бъдеще“, категорични са от ФАНУК България. Усъвършенстваната сервотехнология и интелигентната система за рекуперация на енергия позволяват на потребителите на ROBOSHOT да намалят потреблението на електроенергия до 70% в сравнение с хидравличните шприцмашини, както и с 5-10% в сравнение с другите електрически машини за леене под налягане. Освен това задачи като преработката и утилизирането на маслото остават в миналото.
За да помогнат на потребителите да увеличат максимално възможните икономии, машините ROBOSHOT са оборудвани стандартно с екран за консумацията на енергия. Той включва страница за енергиен анализ, който определя къде се използва енергия по време на цикъла, съдействайки за оптимизацията на процеса. Допълнителните характеристики, допринасящи за ниската обща цена на придобиване (TCO), включват максимална надеждност и дълго време на безотказна работа за този клас машини, както и ниската степен на износване, механизмите с по-малко компоненти и високата наличност на резервни части.
„На щанда на FANUC по време на FAKUMA 2024 посетителите ще се убедят лично и в това колко бързо могат да автоматизират стъпките в процеса на леене под налягане с лекия колаборативен робот CRX-iA на FANUC, който е лесен за програмиране с помощта на таблетен компютър и функцията за плъзгане и пускане. Коботът CRX е гъвкав, лесен за използване и безопасен за работа без необходимост от предпазни заграждения или бариери, което го превръща в оптимално решение за интегриране в голямо разнообразие от производства“, допълниха още българските специалисти.
Повече информация за ФАНУК България ЕООД, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и актуални промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg! Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите ѝ планове за развитие от ТУК!
Източник на снимковия материал: ФАНУК България, FANUC
- Таня Петрова от HRS България: Бъдещето принадлежи на тези, които съчетават дигиталните иновации с човешка топлина 15.01.2025 г.
- Рувекс: Eurotis създаде иновативната тръбна система за термопомпи Euroklima с патентовано решение за устойчивост и ефективност 15.01.2025 г.
- Помпен офис: Дозиращата система Seko LS100 бе обявена за продукт на 2024 г. в сектора на професионалните перилни услуги 14.01.2025 г.
- Ротек: Bastian Solutions ускорява автоматизацията на складове с емулационна технология и компоненти от Rockwell Automation 14.01.2025 г.
- Sektori i prodhimit në Serbi ka shënuar një rritje prej 4.4% për vitin 2024 14.01.2025 г.
- Engineer Vasilev, drejtor operativ i Smart Energy, komentoi performancën e instalimeve fotovoltaike me bazë tokësore 13.01.2025 г.
- GreMa 3D prodhoi një kopje dixhitale mbresëlënëse të një steme falë skanerit SIMSCAN-E 3D nga Scantech 10.01.2025 г.
- Kompania e Maqedonisë së Veriut Vitalia po zgjeron veprimtarinë e saj me një bazë të re prodhuese 13.01.2025 г.
- Решение кое вклучува центар за обработка ROBODRILL и робот на FANUC ја зголемува продуктивноста во Grip 13.01.2025 г.
- Производствениот сектор во Србија забележа раст од 4,4% за 2024 година 14.01.2025 г.
- Инж. Василев, оперативен директор на Smart Energy, ја коментира продуктивноста на копнените фотонапонски инсталации 14.01.2025 г.
- Компанијата Виталиа од Северна Македонија ја проширува својата активност со нова производствена база 13.01.2025 г.
- Sectorul de productie din Serbia a inregistrat o crestere de 4.4% pentru anul 2024 14.01.2025 г.
- Compania nord-macedoneana Vitalia isi extinde activitatea cu o noua unitate de productie 13.01.2025 г.
- Serbia a semnat un contract de 720 de milioane euro cu PowerChina pentru constructia metroului din Belgrad 10.01.2025 г.
- GapMinder investeste 1 milion de euro in startup-ul romanesc de inteligenta artificiala Parol 10.01.2025 г.
- Центрифугалне пумпе компаније Saer раде са протоком од 10.000 кубних метара м/ч у наводњавању поља пиринча у Парагвају 14.01.2025 г.
- Производни сектор у Србији бележи раст од 4,4 одсто за 2024. годину 14.01.2025 г.
- Мултиинжењеринг представља пет кључних трендова који ће обликовати будућност аутоматизације 2025. године. 13.01.2025 г.
- Хидролија : Дугорочни пројекти за одрживо управљање водним ресурсима су наш фокус у 2025. години 10.01.2025 г.
-
GreMa 3D: Компанията Denpark прави пробив в денталната индустрия с интелигентните 3D скенери за зъбни импланти с Al
09 януари 2025 г.
-
Райкос Тех: HMI устройствата на Exor International отварят вратата към бъдещето на индустрията
07 януари 2025 г.
-
Новаторската компания Grip модернизира производството си с роботизираните решения на FANUC
06 януари 2025 г.