До неотдавна немският технологичен лидер Festo концентрира развойната си дейност главно в Германия. От 2018 г. обаче Техническият инженерен център (ТИЦ) на Фесто Производство в София се превърна в един от основните партньори на компанията за създаване на иновативни решения. Повече за целите на инженерния център, както и какво дефинира автоматизацията днес, ДигиталнаИндустрия.bg коментира с инж. Георги Грозданов, ръководител на Технически инженерен център, част от структурата на Фесто Производство.
Партньор в създаването на иновациите на Festo
„Инженерният център на Фесто Производство обединява развойни дейности в сферата на механиката, хардуера, софтуера, управлението на проекти и тестването. EMC лабораторията ни позволява да затворим целия цикъл на едно техническо решение. Осъществяваме развойна дейност и на продукти, чието производство е насочено към други държави“, разказа инж. Грозданов. Той допълни още, че решението на Festo да приобщи българския център към развойната си дейност е повлияно от ускореното развитие на софтуерните и хардуерните продукти, както и от ролята на страната ни като световен IT хъб.
Днес пред българския развоен център, разработващ решения в области като роботиката, облачните системи и Интернет на нещата (IoT), стои перспективата за разрастване на екипа до 200 души и заемането на ключово място в развитието на иновациите във Festo.
Станете част от вълнуващия свят на автоматизацията! Вижте актуалните обяви за работа във Фесто Производство ТУК. |
Автоматизацията и съвременното производство
Свързаността, изкуственият интелект, бързодействието, приспособимостта и управлението с отдалечен достъп са сред ключовите характеристики на автоматизацията, заяви инж. Грозданов. Тя притежава големи възможности, съответстващи на необходимостта на бизнеса от по-висока производителност без прекъсвания, и осигурява високо качество, а за развитието ѝ благоприятства и глобалната свързаност на икономиките на държавите, посочи още ръководителят на ТИЦ на Фесто Производство.
„При непредвидени спирания на производствената линия възникват проблеми и рискове. В тези случаи ролята на изкуствения интелект е да осигури своевременна поддръжка. Това се изразява и в оптимизацията на енергията, прецизността и бързината. Проектите на Festo са ориентирани и в тази насока. Наскоро дружеството придоби компания, специализирана в сферата на изкуствения интелект. Също така работим с cloud service системи, служещи за предвиждане на проблеми в производствената линия“, коментира инж. Грозданов.
Фигурата на ръководителя
Инж. Грозданов коментира, че ролята на ръководителя на развойния център на Фесто Производство е служителите да разберат принципа на работата с центъра в Германия. Освен това, задача на мениджъра е и да въвлече в максимална степен екипа в дефиницията на стратегически значимите неща, които е необходимо да реализират, коментира заключение той.
Повече информация за Фесто Производство ЕООД, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и актуални промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg!
Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите ѝ планове за развитие от ТУК!
Източник на снимковия материал: Фесто Производство, Инженер.bg, freepik.com
-
Честит Великден, скъпи приятели, колеги и читатели! 20.04.2025 г.
-
Звукът на възобновяемата енергия: Как звуковите скулптури на Бил Фонтана отварят диалог между природата и инженерните творения 19.04.2025 г.
-
Роботизираните системи за рязане и заваряване на Kiberys печелят доверието на потребители от различни индустриални отрасли. Част I 18.04.2025 г.
-
Патентно бюро „Д-р Емил Бенатов и партньори“: Европейският патент вече важи и в Лаос, отваряйки нови възможности за бизнеса 17.04.2025 г.
-
Serbia investon 50 milionë euro në teknologjinë franceze për superkompjuterin e ri dhe infrastrukturën e inteligjencës artificia 17.04.2025 г.
-
Weber Etiketten: Identifikimi i duhur i produktit parandalon shfaqjen e shpenzimeve shtesë 16.04.2025 г.
-
Integruesi i sistemeve Mikron Plus zhvillon një zgjidhje efikase për përpunimin CNC me robotë FANUC 16.04.2025 г.
-
Parku i parë teknologjik në Shqipëri, Durana Tech Park, hapi dyert 16.04.2025 г.
-
Србија инвестира 50 милиони евра во француска технологија за нов суперкомпјутер и инфраструктура за вештачка интелигенција 17.04.2025 г.
-
ABB претстави широк спектар на паметни решенија за управување со згради на Архитектонско – градежна недела 2025 16.04.2025 г.
-
SpaceCAD: Производителот на обликувани форми заштедува време и го подобрува квалитетот со NX CAD/CAM на Siemens 16.04.2025 г.
-
Првиот технолошки парк во Албанија, Durana Tech Park, отвори врати 16.04.2025 г.
-
Serbia investeste 50 de milioane de euro in tehnologie franceza pentru un nou supercomputer si dezvoltarea AI 17.04.2025 г.
-
Durana Tech Park, primul parc tehnologic din Albania, si-a deschis portile 16.04.2025 г.
-
Inteligenta artificiala intra in scolile din Romania prin proiectul Saro 15.04.2025 г.
-
O fabrica de praf de pusca va fi construita cu investitii turcesti in Macedonia de Nord 14.04.2025 г.
-
Србија улаже 50 милиона евра у француску технологију за нови суперкомпјутер и инфраструктуру вештачке интелигенције 17.04.2025 г.
-
Weber Etiketten: Исправна идентификација производа спречава додатне трошкове 17.04.2025 г.
-
Лазатек: Мултифункционална CNC машина ZHS-3040 компаније Matrix за оштрење резача је опремљена системом CNC компаније FANUC 16.04.2025 г.
-
Први технолошки парк у Албанији, Durana Tech Park, отворио је своја врата 16.04.2025 г.
-
Дигитален близнак на Schneider Electric и ETAP създава парадигма за управление на критични инфраструктури
04 април 2025 г.
-
GreMa 3D: Потопете се в света на 3D скенера NimbleTrack, проектиран да осигури висока прецизност, гъвкавост и свобода
05 март 2025 г.
-
Ритбул: Облачният софтуер за електропроектиране eBUILD от EPLAN е пътят към бъдещото автоматично генериране на схеми
02 март 2025 г.