Има събития и събития! Има и такива, по време на които един специалист би могъл да си свери часовника за върховите технологии на нашето все по-дигитално време! През юни ДигиталнаИндустрия.bg имаше честта да бъде част от именно такъв форум, събрал на едно място стотици водещи специалисти, за да им представи най-новото и интересното от света на автоматизацията, умните сгради, изкуствения интелект, електроинструментите, домакинските уреди и интелигентната мобилност. И всичко това като част от нашия все по-свързан технологичен свят! Домакин на събитието бе компания, която е европейски и световен пример за иноватор в динамичния свят на техниката. Компания, която реинвестира 98% от печалбата си в развоя на нови продукти и технологии, за да променя към по-добро живота на хората. Познахте ли? Става въпрос за немския пазарен лидер Bosch! А конкретният повод бе тридесетгодишнината от официалното стъпване на компанията у нас!
Форумът „30 години Бош България“ се проведе в София Тех Парк, а форматът, организацията и дори атмосферата в иновационния форум „Джон Атанасов“ позволи на над 200 специални гости – предприемачи, експерти от различни компании, представители на браншови съюзи, партньори, клиенти и журналисти да се потопят в света на иновациите на Bosch, като се запознаят с най-новите разработки на компанията във всички нейни бизнес направления, представени у нас.
Събитието бе открито от г-н Константин Конов, главен изпълнителен директор на Роберт Бош ЕООД и представител на Група Бош в България. „Bosch е различна компания. За разлика от всички останали фирми, които имат за основна своя цел да създават колкото е възможно по-висока добавена стойност, нашата компания е собственост на благотворителна фондация. Затова и наша основна цел е да разработваме и развиваме иновативни технологии и продукти, които улесняват и подобряват живота на хората“, заяви г-н Конов.
Bosch в България днес – 850 специалисти, от които 630 ангажирани в областта на развоя на иновации През 2022 г. компанията у нас е постигнала оборот от 576 милиона лева (295 милиона евро) от консолидирани продажби към трети страни. Броят на служителите ѝ, включително тези в неконсолидираните дружества, се е увеличил с 24% през 2022 г., достигайки около 850 специалисти. Компанията е ангажирана с непрекъснати инвестиции в развитието и обучението на служителите си. Бош участва в над 15 благотворителни кампании и каузи на стойност около 200 000 лева. |
„Отличните постижения на всички наши дивизии са резултат от отдадената работа на всички наши екипи, на нашите звена за развой и развитие, на нашите софтуерни инженери, с които затвърждаваме лидерската позиция на компанията ни в отделните бизнес сфери и трансформацията ни във високотехнологична компания. Позволете ми да изкажа признателността ни за доверието и лоялността на нашите клиенти и партньори. Заедно с тях вече 30 години пишем успешната история на Бош в България“, коментира още Константин Конов.
Управителят на дружеството заяви още, че Бош гледа уверено напред, продължавайки да разширява продуктовото си портфолио на базата на изкуствения интелект и умните технологии, следвайки неотлъчно ангажимента си да работи за развитието на обществото и съхранявайки природата. „Виждаме ролята ни в това да продължим да изграждаме стабилна бизнес среда в страната чрез иновации. Вярваме, че връзката между образованието и добрата практическа подготовка е ключът към бъдещото ни развитие“, допълни още г-н Конов.
От Бош очакват добро бизнес представяне на компанията и през 2023 г.
За да демонстрира техническото и технологичното развитие на немския иноватор, главният изпълнителен директор на Роберт Бош ЕООД, г-н Константин Конов, показа два електроинструмента, разработени от инженерите на Bosch с три десетилетия разлика. „Сами виждате колко по-голяма е мощността при съществено по-малки габарити“, подчерта той. |
Мениджърите на Бош дискутираха технологиите и решенията на бъдещето
Във втората част от програмата на събитието се проведе панелна дискусия с тема „Дивизиите на Бош с поглед в бъдещето“, участие в която взеха мениджъри на компанията.
Групата Бош присъства стабилно в България, непрекъснато разширявайки инвестициите си. Компанията развива иновационния хъб Бош Инженеринг Център София, в който стотици български специалисти разработват комплексни решения за аутомотив индустрията. От началото на 2023 г. Bosch.IO България вече е Bosch Digital, запазвайки основния фокус на компанията върху проекти в областта на IoT и AIoT. Към момента специализацията й е върху комплекс от услуги, необходими за създаването на умни IT решения и роботи за групата Bosch.
В панелната дискусия се включиха и ръководители на дивизиите Автомобилно оборудване, БСХ Домакински уреди България, Bosch Home Comfort Group и Bosch Сградни технологии.
Бош Електроинструменти продължава развитието на продуктовата си гама
Дивизията Електроинструменти на Бош е „двигател“ за устойчивото развитие на компанията, постигайки двуцифрен ръст на общите нетни продажби през 2022 г. По този начин българският екип допринася за изпълнение на глобалната цел на дивизия Електроинструменти на Bosch за удвояване на оборота до 2030 г.
„И в нашата дивизия основните насоки за развитие са енергийна ефективност, опазване на околната среда и устойчиво развитие. За разлика от други направления на Bosch обаче, колкото и по-мощни, по-свързани и по-умни да стават електроинструментите на Bosch, ще е необходим човек, който да работи с тях, така че за нас важността на хората продължава да е от базово значение“, коментира по време на дискусионната част г-жа Регина Симон, мениджър на Бош, направление електроинструменти.
Госпожа Симон акцентира и върху развитието на портфолиото от акумулаторни инструменти, както и върху очаквания пазарен дебют на професионална серия градинска техника и ръчни инструменти.
„Трансформацията на Bosch към устойчив бизнес и кръгова икономика и политиката ни за въглеродна неутралност резултира в това, че хоби измервателната техника занапред ще бъде произвеждана от почти изцяло рециклирани материали. Други наши инициативи включват разработването на платформите за споделени батерии AMPShare за професионалисти и PowerForAll за домашния майстор“, допълни г-жа Симон.
По време на форума се проведе и изложение на иновативни продукти и системни решения на отделните бизнес направленията в компанията, а именно: Бош Инженеринг Център София, Bosch Digital България, БСХ Домакински уреди, Електроинструменти, Сградни технологии, Автомобилно оборудване и Bosch Home Comfort.
Инженер.БГ пожелава на целия екип на Бош здраве и вдъхновение в мисията му да създава и утвърждава на българския пазар технически иновации с приложение във всички сектори на индустрията, строителството и бита.
Източник на снимковия материал: ДигиталнаИндустрия.bg, Bosch
-
Стема РС: Водното повърхностно отопление на KAN-therm е не просто ефектно, но и ефективно решение на ОВК пазара през 21-ви век 22.09.2023 г.
-
С висока стойност на COP, новите бойлери Tesy AquaThermica Compact предоставят максимална енергийна ефективност 22.09.2023 г.
-
Данфос България: Деветдесетгодишната история на Danfoss е изтъкана от иновации, устойчивост и стремеж към съвършенство 22.09.2023 г.
-
Ритбул: Шведската компания Industrilas разработва и произвежда надеждни компоненти за заключващи и уплътнителни системи 21.09.2023 г.
-
Qendra e përpunimit vertikal RAIS VMC650 RAIS është projektuar për të përpunuar pjesë komplekse nga industri të ndryshme 22.09.2023 г.
-
Veraria Tikvesh investon 4 milionë euro në rritjen e kapacitetit të saj për pranimin dhe përpunimin 22.09.2023 г.
-
Orange Romania Group dhe Engie Romania nënshkruan një marrëveshje afatgjatë virtuale për blerjen e energjisë së rinovueshme 21.09.2023 г.
-
Prodhuesi turk i diamanteve laboratorike Appsilon Enterprise po shqyrton mundësitë e investimit në Bullgari 21.09.2023 г.
-
По учеството на меѓународниот B2B форум од Smart Energy ги резимираа светските стратегии во развојот на соларната индустрија 23.09.2023 г.
-
B2N: 3D печатачите Formlabs обезбедуваат пазарна предност за лидер во разработка и производството на автономни БЛА 22.09.2023 г.
-
Винаријата Тиквеш инвестира во зголемување на својот капацитет за прием и преработка на грозје 22.09.2023 г.
-
GreMa 3D ги споделува главните критериуми за оптимален избор на рачен 3D скенер според неговата примена 21.09.2023 г.
-
Kimex: Monitorizarea precisa a parametrilor de sudare cu WeldEye de la Kemppi are ca rezultat o calitate ridicata a sudurilor 23.09.2023 г.
-
Crama Tikves (Macedonia de Nord) investeste 4 milioane de euro in cresterea capacitatii sale de receptie si procesare a struguri 22.09.2023 г.
-
Centrul de prelucrare vertical VMC650 RAIS de la RAIS este destinat pentru prelucrarea si procesarea pieselor complexe din diver 21.09.2023 г.
-
Grupul Orange Romania si Engie Romania au semnat un acord virtual pe termen lung pentru achizitionarea de energie regenerabila 21.09.2023 г.
-
Инж. Добромир Симидчиев, директор компаније Хидролија: Ми смо катализатор у процесу постизања чистије воде у индустрији 23.09.2023 г.
-
Винарија Тиквеш (Северна Македонија) улаже 4 милиона евра у повећање капацитета за пријем и прераду грожђа 22.09.2023 г.
-
Мултиинжењеринг са коментаром предности, функција и примене индустријских транспортера које је развио тим компаније 21.09.2023 г.
-
Унисист Инжењеринг: Вишеканални мерач протока МCF100 развијен је посебно за индикацију, корекцију и сигнализацију 21.09.2023 г.
-
Солтех: Софтуерните решения на Moldex3D са технологичния пробив, водещ до бъдещето на индустрията
13 септември 2023 г.
-
Текра: Интерактивните дъски за умна класна стая на Dahua стимулират творчеството и активната комуникация
05 септември 2023 г.
-
Ритбул: Интелигентни решения на ETI осигуряват 24-часова защита на електроинсталацията на умния дом на бъдещето
02 септември 2023 г.