Тъй като пазарът на електроника се развива в посока производството на малки обеми и голямо разнообразие, бързата итерация на процесите вече не е просто пожелателна, а задължителна. Въвеждането на нови продукти обаче често изисква значителни инвестиции в производствената линия и тестването на оборудването, което може да бъде крайно неефективно поради често повтарящата се „игра“ на проби и грешки.
„За да се справи с тези предизвикателства, Delta реализира на пазара цялостно решение с технология за дигитални близнаци Digital Twin Solution, което обединява платформата за разработка на виртуални машини DIATwin и модулно кибер-физически интегрирано оборудване за преконфигурируема трансформаторна машина (RTM). Благодарение на това решение, тайванска компания за сглобяване на електронни компоненти успява да намали производственото си време с над 80%, ускорявайки въвеждането на нови продукти на пазара“, съобщиха за ДигиталнаИндустрия.bg от водещата българска инженерингова и търговска фирма Мехатроникс, официален партньор на Delta Electronics за България.
При сглобяването на печатни платки конформното покритие е от решаващо значение за предпазването на електронните компоненти от влага, солена мъгла (корозия) и мухъл. Традиционно качеството на нанасянето на покритие се определя от опита и уменията на операторите. Грешките обаче водят до многократни опити, загуба на материали и време и в крайна сметка – ниска конкурентоспособност.
„Платформата за разработка на виртуални машини DIATwin на Delta създава високопрецизни цифрови модели на машини за дозиране на лепило, позволявайки на специалистите от производствените линии да планират количествата и трасетата за нанасяне на материала, оптимизирайки параметрите във виртуална среда. След това те ги прилагат към физическото оборудване, осигурявайки високо качество на покритието и значително подобрявайки ефективността на производството“, поясниха специалистите от Мехатроникс. „Оптималните траектории на виртуалния модел могат директно да бъдат преобразувани в кодове за управление на роботизираните ръце, спестявайки значително време за програмиране и въвеждане в експлоатация“, уточниха още те.
Кибер-физически интегрираното оборудване за преконфигурируема трансформаторна машина (RTM) обхваща различни компоненти като модули за подравняване на зрението, 4-осния SCARA робот на Delta и апаратура за дозиране на лепило, поместени в модулна система. „Възможностите на RTM включват автоматично калибриране, виртуално-физическа интеграция и стандартна модулация, които осигуряват гъвкавост на машината да посреща най-различни производствени нужди, драстично намалявайки времето за пренастройка“, заявиха от Мехатроникс.
Решението с технология за дигитални близнаци DIATwin + RTM осигурява следните предимства:
- Бързото изграждане на виртуален модел ускорява времето за пускане на пазара
Във фазата на проектиране на продукта обширната библиотека с модели на DIATwin и инструментите за 3D визуализация позволяват бързо създаване на модел на виртуална машина. Ефективната симулация и анализът на данните оптимизират конфигурацията на машината и логиката на процеса, намалявайки първоначалните инвестиционни рискове и ускорявайки пускането на нови продукти на пазара.
- Подобрена комуникация с плавна интеграция на по-високо ниво
„Инструментите за интелигентно планиране и оптимизация на процесите чрез DIATwin автоматично генерират оптимални пътища и параметри за обработка въз основа на характеристиките и изискванията на продукта. Това позволява безпроблемна интеграция със системи от по-високо ниво като MES и ERP за автоматизиране и рационализиране на производствените линии“, коментираха от Мехатроникс.
- Цялостна виртуално-физическа интеграция
Машината RTM в комбинация със софтуера DIATwin може да генерира пътища офлайн, автоматично да коригира параметрите и да оцени времето на производствения цикъл. „Този интелигентен начин за предварителна оценка позволява бързо и плавно въвеждане на нови продукти без спиране на производствените линии, повишавайки цялостната производствена ефективност и производителността“, посочиха още българските специалисти.
„Технологията за цифровите близнаци позволява на ценния човешки капитал да се фокусира върху иновациите, а не върху повтарящите се монотонни производствени задачи. Като доказано решение с дигитални близнаци DIATwin + RTM на Delta ще продължи да предоставя възможност на индустрията да генерира иновативни разработки чрез виртуално-физическа интеграция“, допълниха още от компанията.
Повече информация за Мехатроникс ЕООД, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и актуални промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg! Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите ѝ планове за развитие от ТУК!
Източник на снимковия материал: Мехатроникс, Delta Electronics, ©jiefeng jiang via Canva.com
-
Честит Великден, скъпи приятели, колеги и читатели! 20.04.2025 г.
-
Звукът на възобновяемата енергия: Как звуковите скулптури на Бил Фонтана отварят диалог между природата и инженерните творения 19.04.2025 г.
-
Роботизираните системи за рязане и заваряване на Kiberys печелят доверието на потребители от различни индустриални отрасли. Част I 18.04.2025 г.
-
Патентно бюро „Д-р Емил Бенатов и партньори“: Европейският патент вече важи и в Лаос, отваряйки нови възможности за бизнеса 17.04.2025 г.
-
Serbia investon 50 milionë euro në teknologjinë franceze për superkompjuterin e ri dhe infrastrukturën e inteligjencës artificia 17.04.2025 г.
-
Weber Etiketten: Identifikimi i duhur i produktit parandalon shfaqjen e shpenzimeve shtesë 16.04.2025 г.
-
Integruesi i sistemeve Mikron Plus zhvillon një zgjidhje efikase për përpunimin CNC me robotë FANUC 16.04.2025 г.
-
Parku i parë teknologjik në Shqipëri, Durana Tech Park, hapi dyert 16.04.2025 г.
-
Србија инвестира 50 милиони евра во француска технологија за нов суперкомпјутер и инфраструктура за вештачка интелигенција 17.04.2025 г.
-
ABB претстави широк спектар на паметни решенија за управување со згради на Архитектонско – градежна недела 2025 16.04.2025 г.
-
SpaceCAD: Производителот на обликувани форми заштедува време и го подобрува квалитетот со NX CAD/CAM на Siemens 16.04.2025 г.
-
Првиот технолошки парк во Албанија, Durana Tech Park, отвори врати 16.04.2025 г.
-
Serbia investeste 50 de milioane de euro in tehnologie franceza pentru un nou supercomputer si dezvoltarea AI 17.04.2025 г.
-
Durana Tech Park, primul parc tehnologic din Albania, si-a deschis portile 16.04.2025 г.
-
Inteligenta artificiala intra in scolile din Romania prin proiectul Saro 15.04.2025 г.
-
O fabrica de praf de pusca va fi construita cu investitii turcesti in Macedonia de Nord 14.04.2025 г.
-
Србија улаже 50 милиона евра у француску технологију за нови суперкомпјутер и инфраструктуру вештачке интелигенције 17.04.2025 г.
-
Weber Etiketten: Исправна идентификација производа спречава додатне трошкове 17.04.2025 г.
-
Лазатек: Мултифункционална CNC машина ZHS-3040 компаније Matrix за оштрење резача је опремљена системом CNC компаније FANUC 16.04.2025 г.
-
Први технолошки парк у Албанији, Durana Tech Park, отворио је своја врата 16.04.2025 г.
-
Дигитален близнак на Schneider Electric и ETAP създава парадигма за управление на критични инфраструктури
04 април 2025 г.
-
GreMa 3D: Потопете се в света на 3D скенера NimbleTrack, проектиран да осигури висока прецизност, гъвкавост и свобода
05 март 2025 г.
-
Ритбул: Облачният софтуер за електропроектиране eBUILD от EPLAN е пътят към бъдещото автоматично генериране на схеми
02 март 2025 г.