С висока индустриална скорост, оптимизирани параметри и отворена система за съвместимост с широка гама от материали, компактният 3D принтер Lisa X е универсално решение, подходящо за разнообразие от приложения. Освен това Lisa X позволява едновременното отпечатване на няколко детайла, което го превръща в оптиално решение за прототипиране. Устройството е част от продуктовия каталог на доказаното търговско и инженерингово дружество в областта на 3D технологиите GreMa 3D. „С радост съобщаваме, че един от най-желаните материали за 3D принтиране – PA11 CF (въглеродни влакна), вече е наличен за високоскоростния принтер Lisa X на Sinterit. А в отговор на все по-високите потребителски очаквания и изисквания към решенията за адитивно производство, в каталога ни е включена и пудрата PBT Optimal, която допълнително намалява разходите за принтиране с Lisa X с до 50%“, анонсираха българските специалисти. Повече за новите подобрения, повишаващи ефективността на 3D принтера със SLS (Selective Laser Sintering) технология от Sinterit, ще Ви разкажем в следващите редове.
„Параметрите на Lisa X са оптимизирани благодарение на възможността за разпределение на температурата по време на процеса на отпечатване, което е от решаващо значение за селективното лазерно синтероване“, коментираха от екипа на GreMa 3D. „3D принтерът разполага с четири нагревателни зони, в които са разпределени 22 нагревателни елемента. Това позволява стриктен контрол върху температурните промени. Полученият набор от опции за модифициране и регулиране на параметри усъвършенства процеса на печат и дава възможност за изпитване на нови изследователски методологии, а резултатът е с много високо качество. За реализацията му е отговорен и специализираният софтуер, интегриран в принтера Lisa X. Той е разработен с интуитивен интерфейс за улеснение на потребителите, а функционалността му позволява индивидуално конфигуриране на желаните параметри съобразно конкретните цели“, информираха още специалистите за ДигиталнаИндустрия.bg.
PA11 CF – един от най-здравите и гъвкави прахови материали, който надгражда SLS технологията за печат
Въглеродните влакна PA11 CF се отличават със своите якост на опън и огъване, механична, термична и химическа устойчивост, което прави материала един от най-здравите и гъвкави на пазара за прахове, предназначени за SLS печат. Вече наличен и за Lisa X, PA11 CF позволява максимално усвояване на материала посредством ефективно рециклиране на прах.
„Ниската скорост на опресняване е едно от водещите предимства на въглеродните влакна. Скоростта на опресняване се определя от минималното количество свеж прах, необходимо в смес от материали, използвани в SLS 3D принтер. По-ниският коефициент на опресняване означава по-добра разходна ефективност на материала“, допълниха професионалистите и продължиха коментара си: „Количеството пресен прах, което е необходимо, се изчислява автоматично от софтуера на Lisa X и се визуализира върху екрана на 3D принтера след приключване на заданието за печат. За освежаване на материала и стартиране на нов проект се изисква само да се добави показаното количество материал в цикъла му на смесване“.
Отличителните предимства на PA11 CF включват:
- Якост на опън и огъване;
- Термична устойчивост;
- Устойчивост на удар;
- Добра механична устойчивост;
- Добра химическа устойчивост;
- Високо качество;
- Висока твърдост.
Областите, в които материалът намира приложение, са:
- Производство на резервни части, приспособления;
- Автомобилна индустрия: производство на високоефективни части, метални резервни части;
- Екстремни приложения: моторни спортове, леки конструкции, висока температура;
- Космонавтика: леки конструкции, термоустойчиви детайли;
- Изследвания: механични части, композитни елементи;
- Медицина: медицинско оборудване, протезиране.
PBT Optimal – решение за допълнителна икономическа ефективност на Lisa X
Пудрата PBT Optimal е подходяща за нискосерийно производство, създаване на прототипи, твърда инструментална екипировка, електрически или електронни компоненти.
„Полибутилният терефталат (PBT) дава възможност за значително намаляване на разходите при разработването и производството на компоненти в малки количества, особено в областта на електрическите и електронните компоненти. Той е известен с високата си твърдост, отличната си детайлност и допълнителните благоприятни свойства като електронна изолация и устойчивост на разтворители. Освен високо качество на детайлите, PBT Optimal гарантира и най-ниската възможна цена за изработката им“, допълниха още експертите.
Характеристики на пудрата от полибутилен терефталат PBT Optimal:
- Икономичност на печата;
- Нисък коефициент на опресняване: само 20%;
- Изключително висока твърдост;
- Отлични резултати при възпроизвеждане на сложни детайли;
- Добри механични свойства;
- Висока устойчивост на химикали;
- Предлага устойчив печат без никакви отпадъци от прах, когато се използва по предназначение.
PBT Optimal намира отлично приложение за:
- Икономично прототипиране;
- Производство на форми за термоформоване;
- Mедицина и стоматология;
- Производство на електрически и електронни изделия и компоненти;
- Изграждане на електронни корпуси;
- Производство на твърди инструментални компоненти.
Повече информация за Грейт Мастър ЕООД, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и актуални промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg! Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите ѝ планове за развитие от ТУК!
Източник на снимковия материал: GreMa 3D (Грейт Матър), Sinterit, canva.com
-
Честит Великден, скъпи приятели, колеги и читатели! 20.04.2025 г.
-
Звукът на възобновяемата енергия: Как звуковите скулптури на Бил Фонтана отварят диалог между природата и инженерните творения 19.04.2025 г.
-
Роботизираните системи за рязане и заваряване на Kiberys печелят доверието на потребители от различни индустриални отрасли. Част I 18.04.2025 г.
-
Патентно бюро „Д-р Емил Бенатов и партньори“: Европейският патент вече важи и в Лаос, отваряйки нови възможности за бизнеса 17.04.2025 г.
-
Serbia investon 50 milionë euro në teknologjinë franceze për superkompjuterin e ri dhe infrastrukturën e inteligjencës artificia 17.04.2025 г.
-
Weber Etiketten: Identifikimi i duhur i produktit parandalon shfaqjen e shpenzimeve shtesë 16.04.2025 г.
-
Integruesi i sistemeve Mikron Plus zhvillon një zgjidhje efikase për përpunimin CNC me robotë FANUC 16.04.2025 г.
-
Parku i parë teknologjik në Shqipëri, Durana Tech Park, hapi dyert 16.04.2025 г.
-
Србија инвестира 50 милиони евра во француска технологија за нов суперкомпјутер и инфраструктура за вештачка интелигенција 17.04.2025 г.
-
ABB претстави широк спектар на паметни решенија за управување со згради на Архитектонско – градежна недела 2025 16.04.2025 г.
-
SpaceCAD: Производителот на обликувани форми заштедува време и го подобрува квалитетот со NX CAD/CAM на Siemens 16.04.2025 г.
-
Првиот технолошки парк во Албанија, Durana Tech Park, отвори врати 16.04.2025 г.
-
Serbia investeste 50 de milioane de euro in tehnologie franceza pentru un nou supercomputer si dezvoltarea AI 17.04.2025 г.
-
Durana Tech Park, primul parc tehnologic din Albania, si-a deschis portile 16.04.2025 г.
-
Inteligenta artificiala intra in scolile din Romania prin proiectul Saro 15.04.2025 г.
-
O fabrica de praf de pusca va fi construita cu investitii turcesti in Macedonia de Nord 14.04.2025 г.
-
Србија улаже 50 милиона евра у француску технологију за нови суперкомпјутер и инфраструктуру вештачке интелигенције 17.04.2025 г.
-
Weber Etiketten: Исправна идентификација производа спречава додатне трошкове 17.04.2025 г.
-
Лазатек: Мултифункционална CNC машина ZHS-3040 компаније Matrix за оштрење резача је опремљена системом CNC компаније FANUC 16.04.2025 г.
-
Први технолошки парк у Албанији, Durana Tech Park, отворио је своја врата 16.04.2025 г.
-
Дигитален близнак на Schneider Electric и ETAP създава парадигма за управление на критични инфраструктури
04 април 2025 г.
-
GreMa 3D: Потопете се в света на 3D скенера NimbleTrack, проектиран да осигури висока прецизност, гъвкавост и свобода
05 март 2025 г.
-
Ритбул: Облачният софтуер за електропроектиране eBUILD от EPLAN е пътят към бъдещото автоматично генериране на схеми
02 март 2025 г.