Прецизните 3D принтери за метал на Sodick представляват иновативна производствена система, способна да произвежда метални пресформи от една част, която фундаментално променя начина, по който те се изработват. С повишена производителност, намалено време за изпълнение и значително понижаване на разходите за изделия, получени чрез шприцване на пластмаса, системата постига нива на производителност, които не са възможни чрез използване на конвенционални производствени системи. „3D принтерите OPM250L и OPM350L са готови за работа в среда на Интернет на нещата (IoT) и позволят автономно и автоматизирано производство. Проектирана за дистанционно управление, системата значително намалява разходите за труд чрез рационализиране на производствения процес. Sodick Group се стреми да разшири своите основни технологии за всички процеси, за да предложи на клиентите си решения от типа „всичко в едно“, следвайки девиза „Да създадем това, което не се предлага от никой друг“, коментираха за ДигиталнаИндустрия.bg от доказаната българска търговска компания Содибул, официален вносител на машините на водещия японски производител в България.
Инженерният екип на Sodick с гордост представя практичните универсални решения за 3D печат на метал от серия OPM. Прецизните метални 3D принтери OPM250L и OPM 350L са водещо за индустрията комплексно решение. Sodick осигурява интегрирана поддръжка за всички процеси, от проектирането до формоването, чрез широкия диапазон от предлагани технологии, включително електроерозийни машини, шприцмашини и центри с CNC управление.
„Лазерното синтероване и високоскоростното фрезоване с една и съща машина позволяват обработката на сложни форми с високопрецизна финишна обработка, което просто е невъзможно с конвенционалните металорежещи машини“, заявиха от Содибул.
„И двата модела са напълно автоматичен адитивен лазерен 3D принтер с метален прах + високоскоростен фрезов център (45 000 min-1) в една уникална машина, която няма аналог на пазара“, допълниха българските специалисти.
За първи път Sodick комбинира високопрецизен адитивен лазерен печат с метален прах и високоскоростно фрезоване. Вътре в работната камера металният прах се нанася и втвърдява равномерно от лазерен лъч, който сканира детайла (б.ред. нанасяне слой по слой). „В принтерите Sodick използва Yb лазер (итербиев фиброоптичен лазер) с мощност до 500 W. Високата мощност на лазера позволява да се увеличи скоростта на 3D печата“, поясниха от Содибул. Принтерът отпечатва най-сложните метални части, които са или невъзможни, или много трудни за производство по друг метод. Вграденият високоскоростен център за фрезоване не само придава окончателния вид на най-сложните части, но също така прави възможно производството на компоненти с много висока прецизност на размерите и постигането на огледални повърхности.
„Точността, която се постига при производството на метални пресформи за шприцване на пластмаси с OPM250L е ± 1/100 mm, а благодарение на прецизната изработка, получените елементи си пасват много добре“, заявиха от Содибул.
Собствена разработка на Sodick на ново CNC устройство и специализирана CAM система OS-FLASH
След като пресформата е проектирана с помощта на 3D CAD система, която създава дизайна на охлаждащите канали, температурните колебания на формованата пластмаса се симулират с помощта на системата за автоматизирано моделиране. След това оптимизираните 3D CAD данни се зареждат в специална CAM система "OS-FLASH", която създава CNC програмата и директно я прехвърля към модула LN4RP NC.
Когато пластмасовите продукти се изработват чрез шприцване, ефективността на формоването се влияе значително от конструкцията на използваната шприцформа. В този аспект контролът на температурата вътре във формата винаги е критичен елемент. Серията 3D принтери OPM може да произвежда пресформи с 3D проектирани охлаждащи канали, които са свободно разположени вътре, елиминирайки неравномерните температури в матрицата.
Това позволява ултрависока скорост на цикъла, която не може да бъде постигната с конвенционална пресформа и позволява оптимизиране на свиването при формоване. Като бонус, тези подобрения на процеса намаляват времето за изпълнение наполовина или дори повече.
Предимства на пресформите, произведени с 3D принтери серия OPM:
- Софтуерът за симулация на процеса на шприцване на пластмаса Moldex3D (Core Tech System Co.) позволява 3D проектиране на охлаждащи канали, които обикновено могат да бъдат позиционирани само в две измерения. Той също така извършва симулация на отливките по време на леенето под налягане;
- Намалява деформацията на формованите продукти, като позволява съставните пресформи да бъдат изработени като едно цяло, постигайки оптимално разположение на охлаждащия канал, което не би било възможно с конвенционални машини;
Повече информация за Содибул ООД, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и актуални промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg! Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите ѝ планове за развитие от ТУК!
Източник на снимковия материал: Содибул, Sodick
Източник на снимковия материал: Содибул, Sodick
-
Солтех: Кои са 6-те индустрии, които могат да извлекат максимални ползи от роботизираното палетизиране на стоки 08.02.2023 г.
-
Кастива: Зелена сграда в Ухан „мисли“ автономно благодарение на дигитална сграда близнак и PC-базирано управление от Beckhoff 08.02.2023 г.
-
HI Инженеринг: Раят за феновете на виното – новата туристическа атракция WoW в Порто – разчита на генераторите Grupel 08.02.2023 г.
-
Либхер-Конкрийт Технолоджи Марица: Гордеем се, че предлагаме атрактивна работна среда с дългосрочни перспективи 08.02.2023 г.
-
Kompania kineze Haitian do të hapë një kompleks prodhimi për makineri në Serbi 08.02.2023 г.
-
Nokian fillon punën per ndertimin e një fabrike të re gomash prej 650 milionë eurosh 07.02.2023 г.
-
Zonat industriale në Bullgari do të marrin mbështetje në vlerë prej rreth 110 milionë euro 06.02.2023 г.
-
Rafineria e naftës në Balsh të Shqipërisë do të shndërrohet në një termocentral diellor 03.02.2023 г.
-
Кинеската компанија Haitian ќе отвори производствен комплекс за машини во Србија 08.02.2023 г.
-
Schneider Electric ги здружува силите со Terra Cloud за да обезбеди одржлива и еколошка иднина за центрите за податоци 08.02.2023 г.
-
Nokian започнува со работа на нова фабрика за гуми во вредност во западна Романија 07.02.2023 г.
-
Т и Д Инженеринг: преносните станици за полнење eCS Porto се „паметно“ решение за ефикасна потрошувачка на енергијата 07.02.2023 г.
-
Compania chineza Haitian va deschide un complex pentru productia de utilaje in Serbia 08.02.2023 г.
-
Indumatic: Solutie Aquachem filtreaza apele reziduale la tratarea gazelor arse prin intermediul pompelor peristaltice Flowrox 08.02.2023 г.
-
Nokian a inceput lucrarile la noua fabrica de anvelope in valoare in vestul Romaniei 07.02.2023 г.
-
Zonele industriale din Bulgaria vor primi sprijin in valoare de aproximativ 110 milioane de euro 06.02.2023 г.
-
Кинеска компанија Haitian отвориће производни комплекс за машине у Србији 08.02.2023 г.
-
Nokian почиње рад на новој фабрици гума вредној 650 милиона евра у западној Румунији 07.02.2023 г.
-
Индустријске зоне у Бугарској добиће подршку у износу од око 110 милиона евра 06.02.2023 г.
-
ЛогиСофт: У срцу нашег пословног успеха су наши стручњаци који раде на иновативним и креативним пројектима 06.02.2023 г.
-
SpaceCAD: SprutCAM X16 дебютира с функция за създаване на дигитални близнаци и още редица подобрения
31 януари 2023 г.
-
Влезте в бъдещето с GreMa 3D: Дигитализирайте своето производство с индустриалните 3D принтери на Craftbot
30 януари 2023 г.
-
С ePocket Rittal и Eplan дават „дом“ за техническа документация и цифрови двойници на контролни шкафове
27 януари 2023 г.