B2N Additive Manufacturing Ecosystem е цялостна екосистема за решения в областта на 3D технологиите. Работният процес в българското инженерингово и търговско дружество „кипи“ под пълна пара, а специалистите са фокусирали усилията си в разширяване на машинния си парк от 3D принтери. Повече за дейността на компанията ще Ви разкажем в следващите редова. От екипа на B2N Studio споделиха за Вас любопитни подробности за SLA технологията за 3D печат и иновациите на производителя Formalabs.
„В B2N Studio реализираме сложни прототипи и изпълняваме поръчкови производствени части в рамките на дни, без да имаме изискване за минимално количество за поръчка. Срокът за изработка, който даваме на своите клиенти, обикновено е от 1 до 3 работни дни за стандартни поръчки по SLA технология до 500 ml. Високото качество на финалните продукти е гарантирано от професионализма, опита и познанията ни в сферата на 3D печата и прототипирането, както и от надеждното оборудване, което използваме. Нашият машинен парк разполага с 5 броя 3D принтери Formlabs Form 3/3+, с работен обем 14.5x14.5x17.5 cm, предназначени за изработка на модели и детайли със стандартни смоли като: Standard Grey, White, Black, Clear, Draft и Dental Model, както и с инженерни смоли като: Tough, Durable, Elastic, Flexible, Grey Pro, Rigid и High Temp“, коментираха експертите от B2N Studio.
Formlabs e американски производител, който е сред водещите на пазара на професионални SLA и SLS 3D принтери. С мисъл за потребителя, фирмата изцяло реновира фотополимерното 3D принтиране с усъвършенстваната Low Force Stereolitography (LFS)* технология и създава екосистема, която включва SLA 3D принтери, софтуер и материали, характеризиращи се с висока прецизност, изключителна детайлност и естетика на резултата. 3D принтерите Formlabs са подходящи както за прототипиране, така и за производство. Те намират приложение в широк спектър от индустрии. Предимствата на иновативната им технология ги превръщат в предпочитан избор на дизайнери, инженери, бижутери и дентални специалисти.
„SLA (stereolithogtaphy, или стереолитография) е най-старият метод за 3D принтиране. Технологията работи с фотополимери или смоли. Принципът ѝ на работа е аналогичен на FDM технологията от гледна точка на изграждането на обект – слой по слой. Разликата е в това, че при SLA изграждането се осъществява в резервоар, пълен с материал. Слой от течен фотополимер се полага върху платформата и се полимеризира от лазер. Когато първият слой е готов, платформата се спуска един слой надолу, за да започне изграждането на следващия. B2N Studio предлага услуги, базирани на тази технология, от 2016 г.“, поясниха специалистите.
Предимства на SLA принтирането:
- Оптимална опция за приложения, в които естетическият вид е от съществено значение;
- Изключителна прецизност на изработката;
- Високоскоростна работа, което е особено полезно за принтирането на няколко детайла едновременно;
- Без необходимост от полиране или допълнителна обработка на детайла за постигане на представителен външен вид;
- Съвместимост с голямо разнообразие от смоли с различни механични свойства;
- Предпочитана технология при работа с визуални модели и фини детайли;
- Лесни модификации по дизайна;
- Разнообразни възможности за персонализация.
Единственият недостатък на SLA технологията е ограничената свобода на дизайна, заради употребата на подпорни структури. След приключване на печата, подпорите се премахват ръчно.
SLA 3D принтирането намира приложение в:
- Бързо прототипиране;
- Производство на временни или постоянни заместители на резервни части;
- Производство на всякакви типове приспособления за монтаж, инструменти и компоненти за автоматизация на производството;
- За нуждите на индустрии с изисквания към използването на биосъвместими материали, восъчни материали за отливане, както и високотемпературни материали за калъпи;
- За нуждите на бижутерията и стоматологията заради прецизността на изработката.
„В B2N Studio разполагаме и с широкоформатен 3D принтер Formlabs Form 3L, с работен обем 33.5х20х30 cm, който е съвместим с материали от стандартната серия смоли на Formlabs (Standard Grey, White, Black, Clear, Draft, Dental и Castable wax), както и с инженерните им смоли (Tough, Durable, Elastic, Flexible, Grey Pro, Rigid и High Temp). Form 3L гарантира безкомпромисно широкоформатно 3D принтиране със SLA технология за впечатляващи резултати.
Индустриалното качество на 3D отпечатаните детайли превръща принтерите от тази серия в оптимално решение за професионални приложения“, заявиха от B2N Studio.
„Също така разполагаме и с богат асортимент от биосъвместими материали за изработка на модели, временни и постоянни конструкции за нуждите на стоматологията и медицината. Наличните материали включват: Permanent crown resin, Temporary CB resin, IBT resin, Digital Dentures, Soft tissue resin и Custom tray resin. А изработката се осъществява посредством сертифицираните принтери на Formlabs – Form 3B и Form 3B L“, поясниха още професионалистите.
Form 3B е високоефективно решение за зъботехнически лаборатории и ортодонтски кабинети. С него могат да се създават естетични модели с гладка повърхност, тъй като се характеризира с прецизност на детайла и лесно премахване на подпорите, благодарение на новаторската LFS технология. Освен това този 3D принтер разполага с опцията „Scan-to-model“, част от PreForm софтуера, с която данните от интраоралния скенер директно се конвертират в готов модел за 3D печат.
„Услугите, които предлагаме в B2N Studio, включват прототипиране и 3D принтиране на детайли по задание на клиента. След постъпване на поръчката изготвяме 3D модел на обекта, след което го подготвяме за печат през специализирания софтуер на Formlabs – Slicer PreForm. Задаваме материала, необходим за принтиране чрез SLA технология, а софтуерът генерира и необходимия подпорен материал. Цената обхваща цялата услуга – от подготовката на файла, до предаването на готовия продукт, след почистване от подпорния материал“, допълниха още от дружеството.
*LFS е новаторско решение за лесно премахване на подпорите при отпечатване на детайл, което решава предизвикателствата на SLA технологията.
Повече информация за B2N Ltd. / Би Ту Ен ООД, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и актуални промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg! Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите ѝ планове за развитие от ТУК!
Източник на снимковия материал: B2N Additive Manufacturing Ecosystem, Formlabs
- Еластокалориката – процес, който обещава екологично отопление и охлаждане и революция в ОВК сектора 14.09.2024 г.
- Данфос България: И у нас, и по света, Danfoss предоставя на студентите възможност да превърнат знанията си в успешна кариера 13.09.2024 г.
- Изграждайки мост между образованието и индустрията, Фесто Производство посрещна студенти от Hochschule Heilbronn, Германия 13.09.2024 г.
- FineGREEN на 4М е софтуер за енергийна симулация на сгради, който помага на проектантите да оптимизират сградната ефективност 12.09.2024 г.
- Rumania nis procedurat për ndërtimin e një ure të dytë mbi Danub midis Giurgiu dhe Ruse 13.09.2024 г.
- Operatori i aeroportit ndërkombëtar në Tiranë investon 140 milionë euro për zgjerimin e tij deri në vitin 2040. 13.09.2024 г.
- Indumatic: Grykat e spërkatjes MX të PNR zgjidhin problemet e bllokimit në sistemin e spërkatjes me lustër 12.09.2024 г.
- Qyteti i parë ballkanik me transport publik elektrik me autobus do të jetë në Maqedoninë e Veriut 11.09.2024 г.
- РС Електро: преносливиот трансформатор за прегорување на Baur помага да се лоцираат сложени дефекти 13.09.2024 г.
- Романија започна процедури за изградба на втор мост на река Дунав меѓу Ѓурѓево и Русе 13.09.2024 г.
- Операторот на меѓународниот аеродром во Тирана инвестира 140 милиони евра за негово проширување до 2040 година. 13.09.2024 г.
- Теси: Како луѓето и нивниот „мотор“ – спортот – даваат поинаков поглед кон силата и мотивацијата за развој 12.09.2024 г.
- Romania incepe procedurile pentru construirea unui al doilea pod peste Dunare intre Giurgiu si Ruse 13.09.2024 г.
- Operatorul aeroportului international din Tirana investeste 140 de milioane de euro pentru extinderea acestuia pana in 2040 13.09.2024 г.
- Primul oras balcanic cu transport public cu autobuze electrice va fi in Macedonia de Nord 11.09.2024 г.
- Indumatic: Duzele de pulverizare MX de la PNR rezolva problemele legate de infundare intr-un sistem de pulverizare glazura 10.09.2024 г.
- Румунија започела процедуру за изградњу другог моста преко Дунава између градова Ђургево и Русе 13.09.2024 г.
- Оператер међународног аеродрома у Тирани улаже 140 милиона. за продужење до 2040. године 13.09.2024 г.
- РС Електро: Преносиви трансформатор за сагоревање компаније Baur помаже у лоцирању сложених кварова 12.09.2024 г.
- Први балкански град са електричним јавним аутобуским превозом биће у Северној Македонији 11.09.2024 г.
-
Дигиталните и 3D технологии ще „оживеят“ на щанда на SpaceCAD по време на MachTech&InnoTech 2024
10 септември 2024 г.
-
Мехатроникс: Решение с цифрови близнаци на Delta подобрява ефективността при производството на електроника
28 август 2024 г.
-
Валкреа.Хаус: Сградната автоматизация е пресечна точка на строителството, дигитализацията и качеството на живот
26 август 2024 г.