Компанията Schaeffler е лидер на консорциум, в чийто състав влизат още 17 реномирани индустриални и научно-изследователски партньори. Тази отговорна позиция на Schaeffler стимулира мениджмънта на компанията да стартира изследователския проект AgiloDrive2, финансиран от немското Федерално министерство на икономиката и енергетиката (BMWi). „Целта на тригодишния проект е да се разработи гъвкава и дигитализирана производствена система с модулна продуктова концепция за иновативни двигатели за електромобили. Проектантите, работещи по AgiloDrive2, ще се стремят да направят производството устойчиво, ефективно и рентабилно от финансова гледна точка. За целта те възнамеряват да оборудват производството на електрически двигатели с гъвкави технологичните процеси и интелигентна архитектура за управление, която да работи с големи масиви от данни“, съобщиха за ДигиталнаИндустрия.bg от Шефлер България.
„Schaeffler е технологичен лидер в областта на електромобилността, който се отличава със своя сериозен производствен опит“, коментира д-р Йохен Шрьодер, ръководител на подразделението „Електромобилност“ в Schaeffler AG. „Като лидер на консорциума, ние ще използваме нашия дългогодишен опит в качеството ни на пионер в решенията за електромобилност и ще развиваме проекта заедно с усилията на нашите партньори. Дигитализацията и автоматизацията са ключови фактори за постигането на устойчиви производства на бъдещето и създават възможности за нас и нашите клиенти по цялата верига на формиране на стойността“, допълни той.
Основна цел на проекта AgiloDrive2 е неговото безпроблемно и бързо внедряване в производството на електродвигатели в завода на Schaeffler в Бюл, където се намира централата за иновативни автомобилни технологии на компанията. Там в момента се строи първият и най-модерен завод за производство на електрически двигатели за автомобили в Германия. Проектът е предшестван от 18-месечно сътрудничество с Технологичния институт в Карлсруе (KIT), което е финансирано от Министерството на икономиката, труда и туризма на провинция Баден-Вюртемберг.
Schaeffler с динамично и адаптиращо се производство на електрически двигатели
В зависимост от техническите характеристики и вида на силовото електрическо задвижване, електродвигателите могат да се различават значително според типа на намотката, мястото на инсталиране, въртящия момент, изходящата мощност и други работни параметри. Schaeffler предлага различни електрически двигатели както за хибридни модули и хибридни трансмисии, така и за изцяло електрически задвижвания на осите с широк диапазон на мощността от 20 до над 300 kW. „С широкия асортимент на продукцията ние отговаряме на разнообразието от изпълнения на електрическите транспортни средства, а гъвкавият производствен метод, който възнамеряваме да разработим и внедрим, ще бъде в съответствие с променящото се количество на поръчките“, заявява г-н Томас Пфунд, ръководител на подразделението E-Motors в Schaeffler.
Универсалната производствена система, която ще се разработи по проекта AgiloDrive2, ще способства за тясното сътрудничество между проектантите и производствените специалисти. „Вместо фиксирани производствени линии, ние ще търсим изключително гъвкави, дигитализирани и ефективни технологични модули, които са лесно мащабируеми, позволяват реализацията на гъвкави конфигурации и взаимно свързване на базата на обща софтуерна основа”, допълва г-н Пфунд.
Стандартизираните машинни съединения, хардуерни и софтуерни интерфейси и универсални комуникационни стандарти между различни производители следва да помогнат за решаването на проблемите с нарастващата сложност на производството и да позволят бързото интегриране на системите в съответствие с подхода „включи и произвеждай“ („plug and produce”). „Модулната структура на машините позволява повторното използване на производственото оборудване по ефективен и устойчив начин. Дигиталните двойници ще дадат възможност за ефективно планиране на производството, а ускореното въвеждане в експлоатация на решенията с изкуствен интелект допълнително ще повиши качеството на продуктите. От своя страна дигиталните методи за повишаванье на квалификацията ще улеснят и ускорят обучението на служителите“, допълниха още от Шефлер България.
Повече информация за Шефлер България ООД, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и актуални промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg! Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите ѝ планове за развитие от ТУК!
Източник на снимковия материал: Шефлер България, Schaeffler
-
На кариерни форуми през април Електрохолд България доказа, че е притегателна сила за младите технически таланти в енергетиката 08.06.2023 г.
-
MG Pro: atvise® обединява предимствата на HMI и SCADA системите за оптимално управление и организация на производството 08.06.2023 г.
-
Десетки работодатели представиха възможности за работа и стаж по време на Кариерен форум 7.0 в СУ „Св. Климент Охридски“ 08.06.2023 г.
-
LEGIO.premium, LEGIO.ball и LEGIO.standard – филтърни решения с немско качество за чиста питейна вода, а сега и на специална цена 08.06.2023 г.
-
Wizz AIR shton një avion të gjashtë në bazën e tij në Aeroportin e Shkupit 08.06.2023 г.
-
Shërbimi KMT: NASA monitoron rrjedhën e ujit në laboratorin e terrenit Santa Susanna duke përdorur detektor inovativ Ijinus 08.06.2023 г.
-
Sof Connect do të instalojë 22 stacione të tjera për makina elektrike në aeroportin e Sofjes, Bullgari 07.06.2023 г.
-
Minal me bazë në Kinë do të ndërtojë fabrikë të re të pjesëve të automjeteve në Shabac, Serbi 06.06.2023 г.
-
Wizz AIR додава 6-ти авион во базата на аеродромот во Скопје, како и нови авиолинии 08.06.2023 г.
-
Соф Конект ќе инсталира уште 22 станици за електрични автомобили на аеродромот во Софија 07.06.2023 г.
-
Т и Д Инженеринг: Нашите станици за полнење на електрични автомобили ги исполнуваат сите современи меѓународни и државни стандар 07.06.2023 г.
-
Компанијата Minal со седиште во Кина гради нова фабрика за автоделови во Шабац, Србија 06.06.2023 г.
-
Wizz AIR adauga a sasea aeronava la baza de la Aeroportul Skopje, precum si noi linii aeriene 08.06.2023 г.
-
Sof Connect va instala alte 22 de statii pentru masini electrice la aeroportul din Sofia, Bulgaria 07.06.2023 г.
-
Compania Minal situata in China construieste o noua fabrica de piese auto in Šabac, Serbia 06.06.2023 г.
-
Albania va crea o agentie pentru promovarea startup-urilor si a inovatiei 05.06.2023 г.
-
Wizz AIR додаје шести авион бази на аеродрому Скопље као и нове авио-компаније 08.06.2023 г.
-
Понуда компаније Филкаб-Миг покрива цео неопходан асортиман TKD каблова дизајнираних за лифтовске системе будућности 08.06.2023 г.
-
Т и Д Инжењеринг: Наше станице за пуњење електричних аутомобила испуњавају све савремене међународне и државне стандарде 08.06.2023 г.
-
Соф Конект ће инсталирати још 22 станице за електричне аутомобиле на аеродрому у Софији 07.06.2023 г.
-
Ем Джи Про: Какво е HMI система и как да изберем подходящия софтуер за нашите производствени нужди?
08 юни 2023 г.
-
Предизвикателства, тенденции и решения – FANUC представя бъдещето на роботиката на Automatica 2023
31 май 2023 г.
-
Кимекс: Новият AX MIG Welder на Kemppi е задължително допълнение към всяка роботизирана система за заваряване
31 май 2023 г.