Много хора не могат да си представят ден без да използват клечки за уши. За изработката на такъв малък и деликатен продукт е необходимо обширно ноу-хау – от производството до опаковането му. Тъй като единичната цена е сравнително ниска, инвестицията във време и ресурси е изключително осезаема. За да бъдат оптимизирани бизнес резултатите, клечките за уши трябва бързо и качествено да се поставят в точно определен ред в опаковката. Това е основно предизвикателство пред традиционните производители, които разчитат предимно на ръчен труд.
Друг глобален проблем е нарастващият недостиг на работна ръка в производството. Поради тази причина, с цел да подобрят производителността и да поддържат постоянно високо качество на продукцията, много производители предприемат автоматизация на процесите и оборудването. И поради това стремежът към постигане на умно производство се превръща в основна тенденция. „За да се подготвим за тази нова ера, изграждането на високотехнологични автоматизирани производствени линии се превърна в наложителен ход в посока на бъдещата дигитализация. Затова и световно утвърденият производител на иновативни енергийно ефективни решения за автоматизация и енергийно управление Delta Electronics наскоро разработи решение за автоматизирана проверка и опаковане на памучни клечки за уши за свой партньор, специализиран в пакетирането на подобни хигиенни продукти“, съобщиха за ДигиталнаИндустрия.bg от водещата българска инженерингова и търговска фирма Мехатроникс, официален дистрибутор за България на Delta.
„Решението обединява вибрационна купа, транспортни ленти, индустриален робот и машинно зрение за автоматизирана машина „всичко в едно“. Системата на Delta подобрява цялостния производствен процес, допринасяйки за постигане на по-висока производителност и по-продължително време на работа. В допълнение, интеграцията на технология за машинно зрение избягва грешките при ръчната проверка и гарантира високо качество на крайния продукт“, допълниха те.
Решението е базирано на високопроизводителна серия програмируеми логически контролери PLC DVP-SV2, които отговарят за подаването на клечките от вибрационната купа към мястото за проверка от системата за машинно зрение, серия DMV2000. След това SCARA робот DRS40L проследява конвейера, избира и подрежда продуктите в опаковка в определен ред. Роботът изпраща сигнал до контролерите относно преброяването, а операцията по отнемане и подаване на клечки се прекратява тогава, когато бъде достигната предварително зададената бройка. Контролерите управляват изпълнителния цилиндър за позициониране и дават команда кога точно да премине към нова кутия, позволявайки плавен процес на опаковане и проверка.
Автоматизираното решение за проверка и пакетиране на клечки за уши гарантира следните ползи и предимства за производителя и потребителите:
- Автоматизираната производствена линия повишава производителността
Автоматизираната производствена линия интегрира 10.1-инчов широкоекранен Ethernet човеко-машинен интерфейс от серията DOP-110, високопроизводителни контролери DVP-SV2 и SCARA робот DRS40L, удължаващи времето за работа и повишаващи производителността.
- Машинното зрение поддържа постоянно качество на продукцията
За разлика от ръчната проверка, системата за машинно зрение от серията DMV2000 осигурява бърз и прецизен контрол, поддържайки постоянно високо качество на продукта.
- Бърз процес на отнемане и подаване, гарантиращ точен брой на продуктите в една опаковка
SCARA роботът DRS40L на Delta бързо проследява конвейерната лента и изпраща сигнали до високопроизводителните контролери PLC DVP-SV2, които преброяват дали количеството памучни клечки е достигнало зададения брой и гарантира точността във всяка една кутия.
„Решението за автоматизирана проверка и опаковане на памучни клечки за уши на Delta интегрира PLC, технология за машинно зрение и промишлен робот в система „всичко в едно“. По този начин се ограничава нуждата от пространство и се позволява бързо и прецизно опаковане“, обясниха от Мехатроникс. „Освен това високотехнологичното оборудване помага на потребителите да преодолеят предизвикателствата, свързани с недостига на работна ръка. Решението е силно автоматизирано и гъвкаво, изцяло пригодено към концепцията на Индустрия 4.0, което помага на потребителите да разкрият пълния потенциал и възможностите на интелигентното производство“, поясниха още българските специалисти.
Повече информация за Мехатроникс ЕООД, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и актуални промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg! Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите ѝ планове за развитие от ТУК!
Източник на снимковия материал: Мехатроникс, Delta Electronics, pixabay.com
-
Честит Великден, скъпи приятели, колеги и читатели! 20.04.2025 г.
-
Звукът на възобновяемата енергия: Как звуковите скулптури на Бил Фонтана отварят диалог между природата и инженерните творения 19.04.2025 г.
-
Роботизираните системи за рязане и заваряване на Kiberys печелят доверието на потребители от различни индустриални отрасли. Част I 18.04.2025 г.
-
Патентно бюро „Д-р Емил Бенатов и партньори“: Европейският патент вече важи и в Лаос, отваряйки нови възможности за бизнеса 17.04.2025 г.
-
Serbia investon 50 milionë euro në teknologjinë franceze për superkompjuterin e ri dhe infrastrukturën e inteligjencës artificia 17.04.2025 г.
-
Weber Etiketten: Identifikimi i duhur i produktit parandalon shfaqjen e shpenzimeve shtesë 16.04.2025 г.
-
Integruesi i sistemeve Mikron Plus zhvillon një zgjidhje efikase për përpunimin CNC me robotë FANUC 16.04.2025 г.
-
Parku i parë teknologjik në Shqipëri, Durana Tech Park, hapi dyert 16.04.2025 г.
-
Србија инвестира 50 милиони евра во француска технологија за нов суперкомпјутер и инфраструктура за вештачка интелигенција 17.04.2025 г.
-
ABB претстави широк спектар на паметни решенија за управување со згради на Архитектонско – градежна недела 2025 16.04.2025 г.
-
SpaceCAD: Производителот на обликувани форми заштедува време и го подобрува квалитетот со NX CAD/CAM на Siemens 16.04.2025 г.
-
Првиот технолошки парк во Албанија, Durana Tech Park, отвори врати 16.04.2025 г.
-
Serbia investeste 50 de milioane de euro in tehnologie franceza pentru un nou supercomputer si dezvoltarea AI 17.04.2025 г.
-
Durana Tech Park, primul parc tehnologic din Albania, si-a deschis portile 16.04.2025 г.
-
Inteligenta artificiala intra in scolile din Romania prin proiectul Saro 15.04.2025 г.
-
O fabrica de praf de pusca va fi construita cu investitii turcesti in Macedonia de Nord 14.04.2025 г.
-
Србија улаже 50 милиона евра у француску технологију за нови суперкомпјутер и инфраструктуру вештачке интелигенције 17.04.2025 г.
-
Weber Etiketten: Исправна идентификација производа спречава додатне трошкове 17.04.2025 г.
-
Лазатек: Мултифункционална CNC машина ZHS-3040 компаније Matrix за оштрење резача је опремљена системом CNC компаније FANUC 16.04.2025 г.
-
Први технолошки парк у Албанији, Durana Tech Park, отворио је своја врата 16.04.2025 г.
-
Robotec: Предлагаме безплатна демонстрация преди да направим автоматизация с коботите на Universal Robots
15 април 2025 г.
-
SpaceCAD: За шприцване на пластмаса, мислете мащабно със софтуерната платформа NX CAD/CAM на Siemens
10 април 2025 г.
-
Годишен доклад на PARAi за 2024 г.: Вдъхновяващи истории за успех в роботиката и автоматизацията
08 април 2025 г.