Българският производител на секретни заключващи системи, дръжки за врати и прозорци и мебелен и строителен обков Метал АД започва да планира въвеждането в производството на нова автоматизирана система за монтаж на брави за врати през 2019 г. Роботизираните системи, които компанията вече използва за други операции, се оказват твърде големи за предвиденото работно пространство, така че новото решение е необходимо да бъде възможно най-компактно и прецизно. Бравите за врати са изградени от прецизно изработени части с размери и компоненти, изцяло съответстващи на DIN стандартите. Поради тази причина качеството и прецизността са от решаващо значение за Метал АД. Наред с това, компанията държи и на високото ниво на гъвкавост и възможността за преоборудване, така че да може да използва отново същата система при производството и на други видове брави в бъдеще.
„След задълбочен анализ на различни производители и продукти, българското дружество се спира на роботизирана система от Delta. Глобалният лидер в областта на автоматизираните и енергийно ефективни решения е единственият производител, който успява да предложи цялостно решение, включващо програмируеми логически контролери (PLC), човеко-машинен интерфейс (HMI), серво системи и роботизирани ръце с машинно зрение“, информираха за ДигиталнаИндустрия.bg от водещата инженерингова и търговска фирма Мехатроникс, официален дистрибутор на Delta у нас.
За изпълнението на този проект Delta има за задача да разработи персонализирана работна станция за сглобяване на компонентите на механичните брави за врати. „Основната част на системата се състои от ротационна маса, върху която са монтирани седем шестосни шарнирни робота DRV90L7. Роботите имат възможност да извършват изключително прецизни и бързи движения и разполагат с куха китка, която позволява лесното им комбиниране с подходящия инструмент за всяка производствена стъпка. Човеко-машинният интерфейс на Delta DOP-115MX HMI осигурява пълна визуализация на всички процеси и позволява на потребителя да избира различни технологични варианти за отделните брави с помощта на сензорен екран. Той също така осигурява допълнителна информация за системата, включително сигнали и аларми“, обясниха специалистите от Мехатроникс. „Контролер от серията AS300 (AS324MT-A) следи поточната линия, управлява сервозадвижването ASDA B2 и комуникира със сервозадвижването на въртящата се платформа. Две системи за обработка на изображения DMV2000 Machine Vision, оборудвани с камери, са инсталиран с цел да локализират компонентите на конвейера и да изпращат точни сигнали към робота, благодарение на което той може да вземе и да сглоби елементите. Промелнивотоковата сервосистема, снабдена със задвижвания ASDA-A2 и ASDA-B2, както и двигатели ECMA, гарантира, че роботизираните ръце са позиционирани точно и могат да поддържат висока производителност“, добавиха още те.
След внимателната подготовка и конфигурацията на системата, извършени от екипа на Delta, всички продукти за индустзриална автоматизация на компанията са успешно интегрирани в производствения процес. Специалистите, ангажирани с проекта, са изключително доволни от постигнатия напредък. Наред с отличното качество на компактната роботизирана система, от Метал АД остават изключително впечатлени от практичните съвети и професионално клиентско обслужване, което получават от Delta.
„С много различни производствени обекти и екипи в цяла Европа, глобалният производител е в състояние да предостави на всички свои клиенти необходимата поддръжка, ако те имат нужда от нея. Проектът стартира, когато специалисти на компанията пристигнаха на място, за да подпомогнат изграждането на системата за сглобяване съвместно с екип на Мехатроникс. След проведени различни тестове на оборудването, първоначалните резултати показаха подобрена производителност и висока ефективност“, коментираха от българската фирма.
„С широкото си портфолио от продукти за индустриална автоматизация, компанията Delta успява да предложи на клиентите си пълен набор от надеждни решения от един единствен източник, изцяло съобразени с техните специфични изисквания и без значение от сектора, в който оперират“, допълниха още от Мехатроникс.
Повече информация за Мехатроникс ЕООД, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и актуални промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg! Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите ѝ планове за развитие от ТУК!
Източник на снимковия материал: Мехатроникс, Delta Electronics, Метал АД
-
На кариерни форуми през април Електрохолд България доказа, че е притегателна сила за младите технически таланти в енергетиката 08.06.2023 г.
-
MG Pro: atvise® обединява предимствата на HMI и SCADA системите за оптимално управление и организация на производството 08.06.2023 г.
-
Десетки работодатели представиха възможности за работа и стаж по време на Кариерен форум 7.0 в СУ „Св. Климент Охридски“ 08.06.2023 г.
-
LEGIO.premium, LEGIO.ball и LEGIO.standard – филтърни решения с немско качество за чиста питейна вода, а сега и на специална цена 08.06.2023 г.
-
Wizz AIR shton një avion të gjashtë në bazën e tij në Aeroportin e Shkupit 08.06.2023 г.
-
Shërbimi KMT: NASA monitoron rrjedhën e ujit në laboratorin e terrenit Santa Susanna duke përdorur detektor inovativ Ijinus 08.06.2023 г.
-
Sof Connect do të instalojë 22 stacione të tjera për makina elektrike në aeroportin e Sofjes, Bullgari 07.06.2023 г.
-
Minal me bazë në Kinë do të ndërtojë fabrikë të re të pjesëve të automjeteve në Shabac, Serbi 06.06.2023 г.
-
Wizz AIR додава 6-ти авион во базата на аеродромот во Скопје, како и нови авиолинии 08.06.2023 г.
-
Соф Конект ќе инсталира уште 22 станици за електрични автомобили на аеродромот во Софија 07.06.2023 г.
-
Т и Д Инженеринг: Нашите станици за полнење на електрични автомобили ги исполнуваат сите современи меѓународни и државни стандар 07.06.2023 г.
-
Компанијата Minal со седиште во Кина гради нова фабрика за автоделови во Шабац, Србија 06.06.2023 г.
-
Wizz AIR adauga a sasea aeronava la baza de la Aeroportul Skopje, precum si noi linii aeriene 08.06.2023 г.
-
Sof Connect va instala alte 22 de statii pentru masini electrice la aeroportul din Sofia, Bulgaria 07.06.2023 г.
-
Compania Minal situata in China construieste o noua fabrica de piese auto in Šabac, Serbia 06.06.2023 г.
-
Albania va crea o agentie pentru promovarea startup-urilor si a inovatiei 05.06.2023 г.
-
Wizz AIR додаје шести авион бази на аеродрому Скопље као и нове авио-компаније 08.06.2023 г.
-
Понуда компаније Филкаб-Миг покрива цео неопходан асортиман TKD каблова дизајнираних за лифтовске системе будућности 08.06.2023 г.
-
Т и Д Инжењеринг: Наше станице за пуњење електричних аутомобила испуњавају све савремене међународне и државне стандарде 08.06.2023 г.
-
Соф Конект ће инсталирати још 22 станице за електричне аутомобиле на аеродрому у Софији 07.06.2023 г.
-
Ем Джи Про: Какво е HMI система и как да изберем подходящия софтуер за нашите производствени нужди?
08 юни 2023 г.
-
Предизвикателства, тенденции и решения – FANUC представя бъдещето на роботиката на Automatica 2023
31 май 2023 г.
-
Кимекс: Новият AX MIG Welder на Kemppi е задължително допълнение към всяка роботизирана система за заваряване
31 май 2023 г.