Производствените предприятия са изправени пред постоянен натиск за повишаване на ефективността – растящи разходи за труд, недостиг на квалифицирани кадри и все по-големи изисквания към качеството. Системните интегратори играят важна роля в този процес, като осигуряват проектирането, внедряването и поддръжката на автоматизирани решения. „Имаме техническа експертиза и оказваме подкрепа за успешното внедряване и използване на роботизирани системи в широко разнообразие от бизнес операции. Работим в тясно сътрудничество с предприятията, за да разберем специфичните им нужди и цели, като проектираме и внедряваме персонализирани решения за подобряване на ефективността, производителността и конкурентоспособността им”, коментираха пред ДигиталнаИндустрия.bg от инженеринговата компания Robotec – водещ системен интегратор на Universal Robots (UR).
Системеният интегратор – ключът към успешната автоматизация
Системният интегратор е специализирана компания или екип от експерти, които проектират, внедряват и поддържат комплексни системи за автоматизация в индустрията. Той комбинира хардуер, софтуер и инженерни решения, за да създаде ефективни и персонализирани системи, отговарящи на конкретните нужди на бизнеса.
Основните задачи на интеграторите включват:
- Анализ на изискванията на клиентите и съществуващите процеси;
- Проектиране на персонализирани системи за автоматизация;
- Интегриране на различни технологии и оборудване;
- Тестване и пускане в експлоатация на решенията;
- Осигуряване на техническа поддръжка и обновявания.
Основни характеристики и предимства на коботите
Колаборативните роботи, наричани още коботи, са проектирани да работят съвместно с хора в споделено работно пространство, поемайки задачи, които са опасни, повтарящи се или физически натоварващи. Това позволява на работниците да се съсредоточат върху по-сложни задачи с добавена стойност, повишавайки общата производителност и намалявайки разходите за труд на предприятията.
Гамата на Universal Robots – оптимални решения за всяка индустрия
Коботите на Universal Robots могат да опростят процесите в индустриална среда. Компанията комбинира човешка изобретателност с прецизно инженерство, за да предостави коботи, които са създадени да работят без прекъсване: 24 часа в денонощието, 365 дни в годината.
„Коботите от e-серията на UR са лесни за програмиране, универсални като приложение и са способни да работят съвместно с хора. Използването им е подкрепено от нашите услуги като ефективно и целенасочено обучение и поддръжка”, споделиха от Robotec.
Анализ на петте водещи причини за трудови наранявания в производството показва, че 8% от тях са резултат от повтарящи се движения, а 24% – от пренатоварване. Колаборативният робот UR10e вече може да автоматизира още по-голям дял от задачите, които натоварват служителите, позволявайки на екипите в предприятията да създават стойност там, където са най-необходими.
UR10e в комбинация с AI Accelerator – иновация в действие
UR10e е универсален индустриален кобот със среден капацитет, който съчетава голям работен обхват и висока товароносимост. Той намира приложение в разнообразни производствени процеси като палетизиране, машинно обслужване, заваряване и монтаж.
Основни характеристики на UR10e:
- Обхват: 1300 mm;
- Товароносимост: 12.5 kg;
- Тегло: 33.5 kg;
- Компактна основа: Ø190 mm, подходяща за монтаж в ограничени пространства;
- Прецизност: ±0.05 mm, осигуряваща стабилни и точни движения;
- Сертифицирана безопасност: Вградени механизми за защита и адаптивни настройки на силата.
В приложения за палетизиране китката на кобота остава насочена надолу, което позволява по-добро разпределение на товара. По-голямото отстояние до центъра на тежестта означава, че потребителите могат да използват повече от товарния капацитет на робота за обработката на детайли, вместо за компенсиране на въртящи моменти и захвати. С други думи, приложенията за палетизиране ще получат най-малко 25% повече товароподемност.
AI Accelerator – интелигентна автоматизация
AI Accelerator е иновативно решение от Universal Robots, което интегрира изкуствен интелект в роботизираните приложения. Това допълнение към коботите от серията e-Series предоставя разширени възможности за автоматизация, включително подобрено вземане на решения чрез компютърно зрение и усъвършенствани движения, базирани на обучени модели.
С вградения модул NVIDIA Jetson Orin™ и платформата PolyScope X, AI Accelerator осигурява мощни изчислителни ресурси и лесен достъп до системата на разработчици. Това позволява бързо конструиране и внедряване на AI-базирани решения, намалявайки времето за пускане на пазара и разходите за програмиране. Чрез AI Accelerator компаниите могат да подобрят клиентското изживяване, като предоставят интуитивни интерфейси и предвиждат потенциални проблеми преди те да възникнат. Това решение улеснява интеграцията на изкуствения интелект в съществуващите процеси, което води до повишена ефективност и конкурентоспособност на пазара.
„Разполагаме с демо модел на системата UR10e и AI Accelerator, което ни позволява да правим демонстрации на място. Така клиентите ни могат да вземат наистина информирано решение за конкретния сценарий”, продължиха коментара си от българската компания.
Robotec доказва своята експертиза като водещ системен интегратор на Universal Robots в България. Чрез иновативни решения като UR10e с AI Accelerator, компанията помага на индустриалните предприятия да оптимизират своите процеси, да повишат ефективността и да осигурят по-добри условия на труд. “Внедряването на колаборативни роботи не само намалява разходите, но и създава устойчива и конкурентна среда, която подпомага дългосрочното развитие на бизнеса. Свържете се с нас за безплатна демонстрация на UR10e с AI Accelerator – на място при Вас или в нашия шоурум”, добавиха още специалистите от дружеството.
Повече информация за Robotec, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и актуални промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg!
Източник на снимковия материал: Robotec (Роботех), qkmtech.com, ©EngineerBG via Canva.com
-
Честит Великден, скъпи приятели, колеги и читатели! 20.04.2025 г.
-
Звукът на възобновяемата енергия: Как звуковите скулптури на Бил Фонтана отварят диалог между природата и инженерните творения 19.04.2025 г.
-
Роботизираните системи за рязане и заваряване на Kiberys печелят доверието на потребители от различни индустриални отрасли. Част I 18.04.2025 г.
-
Патентно бюро „Д-р Емил Бенатов и партньори“: Европейският патент вече важи и в Лаос, отваряйки нови възможности за бизнеса 17.04.2025 г.
-
Serbia investon 50 milionë euro në teknologjinë franceze për superkompjuterin e ri dhe infrastrukturën e inteligjencës artificia 17.04.2025 г.
-
Weber Etiketten: Identifikimi i duhur i produktit parandalon shfaqjen e shpenzimeve shtesë 16.04.2025 г.
-
Integruesi i sistemeve Mikron Plus zhvillon një zgjidhje efikase për përpunimin CNC me robotë FANUC 16.04.2025 г.
-
Parku i parë teknologjik në Shqipëri, Durana Tech Park, hapi dyert 16.04.2025 г.
-
Србија инвестира 50 милиони евра во француска технологија за нов суперкомпјутер и инфраструктура за вештачка интелигенција 17.04.2025 г.
-
ABB претстави широк спектар на паметни решенија за управување со згради на Архитектонско – градежна недела 2025 16.04.2025 г.
-
SpaceCAD: Производителот на обликувани форми заштедува време и го подобрува квалитетот со NX CAD/CAM на Siemens 16.04.2025 г.
-
Првиот технолошки парк во Албанија, Durana Tech Park, отвори врати 16.04.2025 г.
-
Serbia investeste 50 de milioane de euro in tehnologie franceza pentru un nou supercomputer si dezvoltarea AI 17.04.2025 г.
-
Durana Tech Park, primul parc tehnologic din Albania, si-a deschis portile 16.04.2025 г.
-
Inteligenta artificiala intra in scolile din Romania prin proiectul Saro 15.04.2025 г.
-
O fabrica de praf de pusca va fi construita cu investitii turcesti in Macedonia de Nord 14.04.2025 г.
-
Србија улаже 50 милиона евра у француску технологију за нови суперкомпјутер и инфраструктуру вештачке интелигенције 17.04.2025 г.
-
Weber Etiketten: Исправна идентификација производа спречава додатне трошкове 17.04.2025 г.
-
Лазатек: Мултифункционална CNC машина ZHS-3040 компаније Matrix за оштрење резача је опремљена системом CNC компаније FANUC 16.04.2025 г.
-
Први технолошки парк у Албанији, Durana Tech Park, отворио је своја врата 16.04.2025 г.
-
SpaceCAD: За шприцване на пластмаса, мислете мащабно със софтуерната платформа NX CAD/CAM на Siemens
10 април 2025 г.
-
Годишен доклад на PARAi за 2024 г.: Вдъхновяващи истории за успех в роботиката и автоматизацията
08 април 2025 г.
-
Мултиинженеринг: Какъв е пътят към успешната дигитална трансформация на българските предприятия?
01 април 2025 г.