Сподели

Rockwell Automation: Дигитализацията на производството осигурява мрежова безопасност и висока производителност

09 октомври 2018 г.

Компаниите, които очакват от прехода към цифрови технологии подобрени производствени и финансови показатели, заедно с тях ще получат и още едно важно предимство, а именно повишаване нивото на безопасност на цялото предприятие. Цифровите технологии формират надеждна основа за корпоративната мрежа, като намаляват риска и едновременно с това осигуряват мащабируемост, аналитични възможности и надеждна връзка с всички контрагенти. „Сигурната и надеждна мрежова инфраструктура е от съществено значение за подобряване на общата конкурентоспособност в съвременното свързано производство. Но проектирането, внедряването и поддръжката на тази инфраструктура могат да бъдат сложни, отнемат много време и искат значителни капиталовложения.

Затова Rockwell Automation създаде услугата Infrastructure-as-a-Service (IaaS), която опростява проектирането на индустриалната инфраструктура, като комбинира предварително проектирани мрежови решения с конфигурация на място и 24-часов дистанционен мониторинг“, коментираха за ДигиталнаИндустрия.bg от фирма Ротек, официален дистрибутор на Rockwell Automation у нас.

Защо инвестициите в Интернет на нещата (IoT) са толкова привлекателни?

Защото позволяват веднага да се повиши производителността, а създадената мрежова архитектура служи на потребителите не само в настоящия момент, но и в бъдеще.

Всяка година киберпрестъпността осъществява десетки хакерски атаки и кражби на информация. Най-уязвимите места в едно производство са старите датчици и контролери, както и незащитените мрежи от производствените и информационните подразделения.

Важната корпоративна информация и данните на клиентите са подложени на сериозен риск. „Този проблем може да бъде решен, ако се инвестира в Интернет на нещата (IoT). По данни на различни изследвания, 63% от мениджърите смятат, че благодарение на интелигентните устройства и/или внедряването на интелект в технологичните процеси са постигнали повишено ниво на безопасност на информационните системи и на данните“, коментираха от фирма Ротек.

Защо дигиталните технологии повишават нивото на сигурността на данните?

Защото съвременните системи, използващи технологиите на IoT, осигуряват защита, която помага да се използват перспективни стратегии и процедури за гарантиране на безопасността, включително денонощен мониторинг на нивото на безопасност и разработка на планове за профилактика, както и други отговори мерки.

Освен всичко друго, цифровите технологии позволяват на компаниите да съгласуват производствените и информационните подразделения, като ги включват към единна Ethernet мрежа, която може да бъде разгърната в рамките на „инфраструктурата като услуга” (IaaS).

Моделът IaaS е разработен от Rockwell Automation съвместно с компанията Cisco и включва в себе си индустриални центрове за съхранение и обработка на данни (б.ред. предварително настроени мащабируеми виртуални сървъри), функции за управление на службите по безопасност, мониторинг на инфраструктурата, а също така непрекъсната дистанционна поддръжка.

IaaS гарантира безопасността на потребителските системи и данните, освен това предлага гъвкави мрежови възможности, които да удовлетворят променящите се потребителски нужди в течение на годините.

„Инфраструктурата като услуга” може да бъде внедрявана поетапно, без да се налага допълнително финансиране. Разходите по организация на мрежата, които са включени в основната инвестиция, преминават в категорията на експлоатационните разходи.

Колко безопасни са старите системи и най-важното, колко ни струват?

Друг важен въпрос е дали е оправдано да се отлага преминаването към цифрови технологии и повишаване нивото на безопасност? По-големият обем от надеждно събрани данни и цифровизираните процеси могат да революционизират вашия бизнес. Чрез по-добър достъп до данните могат да се намалят проблемните ситуации, да се внедрят решения, отговарящи на потребностите, както и да се усъвършенства поддръжката. „По-голямата степен на дигитализация може да ви помогне да намалите престоя на машините и да подобрите рентабилността. Виртуалните близнаци например, могат да се използват за оптимизиране на конструкцията на машините или за тестване на промените в производството, преди да ги внедрите. Изводът е, че свързаното производство и услуги могат да генерират нови приходи за компаниите“, заявиха в заключение от фирма Ротек.

Повече информация за Ротек ООД, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и активни промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg! Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите ѝ планове за развитие от ТУК!

Източник на снимковия материал:  Ротек, Rockwell Automation

Сподели

Още от Фабрика на бъдещето