Европейският лидер в дигиталната трансформация на енергийния мениджмънт и автоматизацията Schneider Electric ще проведе първото си широко представяне на т.нар. „умна фабрика“ под формата на уебинар на тема „Smart Factory explained: Умната фабрика на бъдещето – концепция и приложения“. Онлайн събитието ще се излъчва на живо в уеб-пространството на 15 април 2020 г. от 14:00 ч., а всеки желаещ да участва е необходимо да направи безплатна регистрация, за да получи достъп. „За първи път в България екипът на компанията ще представи високотехнологичните възможности, които предлага една умна фабрика, както и как те са създадени и прилoжени в производствената база на компанията в гр. Пловдив“ съобщиха за Инженер.bg от Шнайдер Електрик България.
„В контекста на изпитанията и предизвикателствата, пред които са поставени хората и бизнесът в момента, познаването и прилагането на интегрирани, съвместни производствени системи, които могат да се следят и управляват дистанционно и да реагират в реално време, е от особено важно значение. Затова решихме да направим това представяне, чрез което да дадем повече яснота и идеи как тези възможности могат да се използват най-пълноценно. Целта ни е в бъдеще все повече предприятия да са готови да се адаптират по-бързо към променящите се изисквания”, сподели г-н Калоян Георгиев, архитект IoT решения за автоматизация и енергиен мениджмънт в Schneider Electric. Заедно с него лектори на уебинара ще бъдат г-н Антоний Петров, инженер автоматизация Smart factory, и г-н Георги Трончев, координатор индустриални проекти и Innovation hub в завода на компанията в гр. Пловдив.
Уебинарът „Smart Factory explained: Умната фабрика на бъдещето” е насочен към специалистите от индустриалната общност в гр. Пловдив и цялата страна, към фасилити мениджърите, към учениците и студентите от специализираните училища и университети и към всички, които се интересуват от IoT технологии и енергиен мениджмънт. Всеки от присъстващите ще има възможност да зададе въпросите си лично и в реално време, а отговорите ще бъдат от лекторите на Schneider Electric, участници в създаването и трансформацията на предприятието на компанията в Пловдив.
Умните фабрики на Schneider Electric са признати от Световния икономически форум като едни от най-добрите примери в интелигентното производство. Това са съоръжения, разположени във Франция, Индонезия, Китай и Мексико. Към Smart фабриките на компанията в края на 2019 г. е добавено и предприятието в Пловдив.
Функционирането на умните фабрики на Schneider Electric в България и по света е постигнато благодарение на IoT платформата на Schneider – EcoStruxure. Тя позволява свързване на устройства в различни архитектури според мащаба, необходим за всеки конкретен обект, управление и събиране на данни, както и работа с инструменти за превантивна и предиктивна поддръжка. Над 65% от процесите в производствената база на Schneider Electric в Пловдив са изцяло автоматизирани, a процесът по дигитализация и внедряване на нови технологии продължава.
Регистрирайте се сега за да получите безплатен достъп до уебинара.
Уебинарът „Smart Factory explained: Умната фабрика на бъдещето” се осъществява в партньорство с Limacon.
Повече информация за продуктите, които Schneider Electric предлага можете да намерите на уебсайта на компанията.
Източник на снимковия материал: Schneider Electric
- Инж. Добромир Симидчиев от Хидролиа: Дългосрочните проекти за устойчиво управление на водните ресурси са наш фокус и през 2025 г. 19.12.2024 г.
- Инж. Мартин Ганчев от Festo в България: Има частица изкуство в баланса между стратегическите и оперативните дейности 19.12.2024 г.
- Божидар Симеонов, мениджър „Комунални машини и транспорт“ в Керхер: За пътя от търговски представител до ръководител 19.12.2024 г.
- Екатерина Личева от Оскар – Ел: Представителите на Gen Z ни учат, че новостите и промените не са заплаха, а възможности 19.12.2024 г.
- Unisyst Engineering me një koment mbi kuadrin rregullator për ndërtimin e sistemeve të matjes inteligjente 19.12.2024 г.
- Filkab Solar: Zgjidhja Sunny Home Manager 2.0 e SMA optimizon konsumin e energjisë elektrike PV 18.12.2024 г.
- Kompania logjistike Nelt Group po investon 100 milionë euro në bazat e saj në Serbi dhe rajon 18.12.2024 г.
- Maqedonia e Veriut ka shpallur tenderin për ndërtimin e 30 MW termocentrale diellore 17.12.2024 г.
- Унисист Инженеринг со коментар за регулаторната рамка за изградба на паметни системи за мерење 18.12.2024 г.
- Логистичката компанија Nelt Group инвестира 100 милиони евра во своите бази во Србија и регионот 18.12.2024 г.
- МаккаБ, дел од групацијата на Филкаб, отвори голема магацинска и административна база во Скопје 18.12.2024 г.
- Котелска инсталација од Hoval обезбедува удобно греење во амблематичната Дунавска кула во Виена 17.12.2024 г.
- Compania de logistica Nelt Group investeste 100 de milioane de euro in bazele sale din Serbia si regiune 18.12.2024 г.
- Macedonia de Nord a lansat o licitatie pentru construirea unor centrale electrice solare cu capacitate de 30 MW 17.12.2024 г.
- Unisyst Engineering cu un comentariu cu privire la cadrul de reglementare pentru construirea sistemelor inteligente de contoriza 16.12.2024 г.
- Albania lanseaza un proiect la scara larga de supraveghere stradala cu ajutorul EAU 16.12.2024 г.
- Логистичка компанија Nelt Group улаже 100 милиона евра у своје погоне у Србији и региону 18.12.2024 г.
- Два струга са роботом и РАИС палетна станица омогућавају прецизну обраду делова различитих величина и дужина 18.12.2024 г.
- Филкаб Солар: Sunny Home Manager 2.0 компаније SMA оптимизује потрошњу електричне енергије PV 17.12.2024 г.
- Северна Македонија расписала је тендер за изградњу соларних електрана од 30 MW 17.12.2024 г.
-
БГ Роботи: Електродъговото заваряване с роботи KUKA дава сериозна преднина в пазарната надпревара
07 декември 2024 г.
-
ФАНУК България: Робот и машинно зрение на FANUC автоматизират производството на вериги в европейска компания
04 декември 2024 г.
-
Мехатроникс: Безжичните зарядни станции MOOVair на Delta са ключ към висока производителност с AGV средства в чаена фабрика
29 ноември 2024 г.