Сподели

Socomec се присъедини към FFLOR - платформа за изграждане на фабрики от бъдещето

09 март 2018 г.

Платформата FFLOR (Future Factory @ Lorraine) или „Фабрика на бъдещето“ е проект на CEA Tech (Комисия за алтернативна и ядрена енергия на Франция), който стартира в началото на 2017 г. Тя дава възможност на компаниите от промишлеността да подобрят и улеснят своите производствени процеси, като тестват и след това одобряват новите концепции при изграждането на фабриките от бъдещето. „Платформата FFLOR е ситуирана в завода на групата PSA Peugeot Citroën в Тремери (Мозел, Франция) и се простира на площ от 1000 m². FFLOR е реализирана на базата на различно оборудване с цел внедряване на ключовите производствени технологии от фабриката на бъдещето, а именно: колаборативни роботи, виртуална реалност, интелигентна логистика и интелигентни взаимодействащи си системи“, съобщиха за ДигиталнаИндустрия.bg от фирма DTS – „Цифрови преносни системи“, ексклузивен дистрибутор и сервизен център на Socomec за България.

Платформа FFLOR има за цел да структурира "Фабриката на бъдещето" и да стане средище на високи постижения. За нейното изграждане са били необходими едногодишни проучвания и инвестиции в размер на 4 милиона евро. Socomec се присъедини към други дванайсет индустриални компании, които са партньори в изграждането на платформата, сред които: Grundfoss, PSA, Schneider Electric, SEW Usocome и т.н. До края на т.г. се очаква присъединяването на нови двадесет партньора.

Филип Вато, директор на Института за технологични иновации и дигитални системи List Institute към CEA Tech, заявява: "Тази платформа е отворена лаборатория, в която крайните потребители, системните интегратори и производителите на оборудване работят заедно за изграждане на фабриката на бъдещето. След като бъдат утвърдени, производствените решения, които са проектирани с тази платформа, ще бъдат интегрирани в производствените линии. Всички индустриални компании ще могат да споделят своя опит и да търсят начини за ускоряване на производствените си цикли".

 

Основната цел е създаване на ергономични заводи

Резултат от предишното сътрудничество на Socomec с CEA Tech е разработката на технология за откриване на дъгови разряди във фотоволтаични инсталации, която впоследствие е интегрирана в една от системите на Socomec. „През февруари 2016 г. бе подписано ново споразумение с CEA, фокусирано върху енергийните конвертори от бъдещи поколения. С присъединяването си към платформата FFLOR, Socomec има намерения да извърши експерименти, които ще бъдат част от новия й проект, свързан с четвъртата индустриална революция (Industry 4.0)”, поясниха от DTS – „Цифрови преносни системи“. Компанията ще може да извършва тестове, като използва оборудването на платформата FFLOR. „Първата фаза от експериментите има за цел да намали деформациите, причинени от работните станции и да подобри ергономичността и системите за захващане, използвани при монтажните операции. Във втората фаза експериментите ще използват виртуалната реалност за обучение на оператори“, допълниха от утвърдената българска компания.

 

Повече информация за DTS – „Цифрови преносни системи“, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и актуални промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg! Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите й планове за развитие от ТУК!

Източник на снимковия материал: DTS – „Цифрови преносни системи“, Socomec, CEA Tech

Сподели

Още от Фабрика на бъдещето