Сподели

SpaceCAD: Дигитализираме индустрията и науката с новаторски 3D и софтуерни решения, които показахме на MachTech & InnoTech

22 октомври 2024 г.

 

 

Най-новото издание на мащабното индустриално изложение MachTech&InnoTech се проведе в Интер Експо Център – София (ИЕЦ). От 1 до 4 октомври 2024 г. изложбените зали на ИЕЦ бяха препълнени от щандове на български и чуждестранни изложители, а хиляди професионалисти посетиха форума, за да се информират за новостите в индустриалните решения. По време на изложението екипът на ДигиталнаИндустрия.bg имаше удоволствието да се срещне лично със специалистите от доказаното търговско и инженерингово дружество в областта на софтуерните решения и 3D технологиите SpaceCADКакво бяха подготвили за гостите на щанда си в зала 2, какви са наблюденията им върху тазгодишното издание на B2B изложението, както и други любопитни подробности относно дейността на компанията и бъдещото ѝ развитие, ще Ви разкажем в следващите редове.

„Като ежегоден изложител на специализирания бизнес форум за технически иновации, приложими в индустрията, за нас е истинско удоволствие да станем свидетели на увеличаващия се с всяка изминала година интерес към MachTech&InnoTech както от страна на изложителите, така и от посетителите. Изложението ни дава възможност да се срещнем с наши настоящи и бъдещи клиенти, да обменим опит с други доказани професионалисти и да запознаем посетителите лично с дейността ни и тенденциите в областта“, коментираха от SpaceCAD. „Относно нашите продукти, решения и услуги – повечето представители на бизнеса се интересуват от въпроси като какви са предимствата от тях, къде са приложими и най-вече как биха се вписали в контекста на дейността им, така че тя да се оптимизира спрямо глобалните изисквания за конкурентоспособност и устойчивост“, допълниха от българското дружество.

Новите решения за 3D сканиране и принтиране от SpaceCAD

Тази година акценти на щанда на SpaceCAD бяха новите 3D скенери, които предлагат, както и новостите в 3D принтирането и мониторинга на цифрови машини с цел подобряване на производителността им.

Българската компания е специализирана в продажбата на 3D принтери, 3D софтуер и 3D скенери на компаниите 3D Systems, Е-plus 3D, Shining 3D и CreatBot. Благодарение на това, може да предложи седем различни технологии за 3D принтиране (SLA, SLS, DMP, DMLS, MJP, DLP, CJP и FDM). Разнообразното продуктово портфолио и широката гама от материали позволяват на специалистите да намерят оптимално решение за производствените нужди на своите клиенти.

„3D скенерите, които предлагаме, са на партньорите ни от Shinning 3D. Компанията има дългогодишен опит в разработката на 3D технологии за дигитализация. Сканиращите решения са с широк обхват, което подобрява ефективността на висококачественото 3D моделиране“, коментираха професионалистите. Производителят притежава също и множество основни технологии в областта на 3D контрола на качеството, базирани на 3D машинното зрение, като предлага разнообразие от независимо оборудване за изследвания и разработки, включително лазерен ръчен 3D скенер, 3D скенер със синя светлина с висока прецизност за контрол на качеството, интелигентна роботизирана система за автоматичен 3D контрол на качеството, безжична оптична портативна CMM система и др.

По отношение на 3D принтерите, SpaceCAD е представител на 3D Systems, като по време на изложението българската компания представи новия 3D принтер за лазерно синтероване SLS 300. „SLS технологията за адитивно производство на детайли използва метален прах. Предимство на SLS 300 е, че позволява отпечатването на части с механични свойства, еквивалентни на тези при леене под налягане чрез далеч по опростен и устойчив метод – без необходимост от сложна инфраструктура или опит“, поясниха от компанията.

„Наскоро излезлият на пазара SLS 300 e отлично решение за офиси, лаборатории за изследване на материали или работилници. Моделът предлага усъвършенствана SLS технология с бърза и лесна инсталация и Plug-and-Play експлоатация. Благодарение на това е възможно да се отпечатват функционални прототипи, инструменти и други детайли с високо качество без нужда от специализиран персонал, инвестиции в инфраструктура и сложно боравене с металния прах“, добавиха от екипа на SpaceCAD. „Всъщност тази машина за лазерно синтероване вече е внедрена в Българската академия на науките (БАН), където експертите се възползват от предимствата ѝ за своите изследователски цели“, продължиха коментара си специалистите.

Предимствата на новия SLS 300 включват още:

  • Патентована прахообразна система, благодарение на която не се влиза в пряк контакт с прах при пълнене на машината;
  • Работа от разстояние: Възможност за стартиране и мониторинг на заданията за печат от разстояние, което увеличава производителността и подобрява потреблението на ресурси;
  • Лесно използване: Опростен потребителски интерфейс за целия процес на 3D печат – максимално увеличаване на времето за работа и производителността;
  • Plug&Play: CE-сертифицирана, лесна за инсталиране екосистема, която е инсталирана и готова за експлоатация за по-малко от час след доставката. Необходим е само ел. контакт, за да започне производството;
  • Голям обем: 27 l;
  • Висока скорост на печат: 12 mm/h;
  • Дистанционно наблюдение на изграждането;
  • Дистанционно управление през 13“ екран;
  • Оптична идентификация на материала.

 

3D принтерът за лазерно синтероване е подходящ за прецизно и висококачествено производство на:

  • Прототипи;
  • Функционални части;
  • Малки сложни детайли;
  • Части за автомобилната индустрия;
  • Медицински консумативи;
  • Тръбопроводи и фасонни части за водопроводи;

 

Софтуерът за мониторинг на цифрови машини (CNC машини) Quinx MDC

„Друг интересен акцент от тазгодишното ни представяне е софтуерът за мониторинг на цифрови машини (CNC машини) – Quinx MDC. Той е с индустриална насоченост и се отличава с множество предимства за бизнеса и възможности за подобряване управлението на дейността и производителността на машините. Софтуерът наблюдава състоянието на CNC машините с цел анализ на показателите им и предприемане на мерки за корекции. Web-базираният браузър за наблюдение позволява отдалечен мониторинг от всяка точка и устройство по света, което е изключително удобно в днешното динамично бизнес ежедневие”, заявиха от SpaceCAD. Освен това Quinx 4000 MDC наблюдава производителността на машината спрямо работата на операторите – така например се забелязва, че две еднакви машини могат да имат различна производителност вследствие от влиянието на човешкия фактор. „Вече имаме реализирано тестово внедряване на софтуера в голяма компания“, продължиха от компанията.

Quinx MDC (Quinx Manufacturing Information Platform) се предлага като локална или облачно базирана платформа за данни, в която данните за производството и производителността на машините се събират, обработват, оценяват и визуализират. Съществуващите системи в предприятието имат пълен достъп до данните по всяко време.

„Виждаме голям потенциал в 3D технологиите и в софтуерните решения за дигитализация. В бъдеще планираме да продължим с активното развитие на дейността ни в това направление – да предоставяме широк асортимент от висококачествени и надеждни решения от полза за бизнеса и устойчивото му развитие“, допълниха още от SpaceCAD.

Екипът на Инженер.БГ искрено благодари на професионалистите от SpaceCAD, които ни разказаха за новостите на пазара на 3D технологиите, услугите и впечатленията си от MachTech&InnoTech 2024.

Повече информация за СпейсКад ЕООД, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и актуални промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg! Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите ѝ планове за развитие от ТУК!

Източник на снимковия материал: Инженер.bg

Сподели

Още от Фабрика на бъдещето