Платформата EcoStruxure IT Network Management Card 3 (NMC3) на Schneider Electric получи ново, по-високо ниво на сертификация за киберсигурност IEC 62443-4-2 Security Level 2 (SL2) от Международната електротехническа комисия (IEC). „Така NMC3 се превърна в първата по рода си мрежова карта за управление на инфраструктурата в центровете за данни (DCIM), характеризираща се с подобно ниво на криптиране и надеждност“, съобщиха за ДигиталнаИндустрия.bg от Шнайдер Електрик България.
Като един от основните и най-големи доставчици на сертификационни услуги, TÜV Rheinland сертифицира независимо платформата NMC3 на Schneider Electric, гарантирайки, че решението, предназначено за дейта центрове и edge ИТ системи, отговаря на набор от добре дефинирани изисквания за сигурност и е преминало успешно задълбочено тестване и оценка.
„Това ново, по-високо ниво на сертификация за киберсигурност подчертава ангажимента на Schneider Electric да бъде сред лидерите в сектора по отношение на безопасните операции, предлагайки по-ефективна защита от киберзаплахи. Сертифицирането SL2 осигурява по-строги изисквания и по-голяма устойчивост на сигурността в сравнение с нивото SL1, което бе присъдено на компанията миналата година“, поясниха от българския офис на международната група. „В допълнение към новия стандарт, TÜV Rheinland сертифицира Schneider Electric и по отношение на процесите за киберсигурност, прилагани за разработката на продукти на дружеството, в т.ч. NMC3, като съответстващи на ISASecure® Secure Development Lifecycle Assurance (SDLA)“, поясниха специалистите.
Мрежовата карта NMC3 е вградена в по-голямата част от продуктите от гамата EcoStruxure IT DCIM на Schneider Electric. Тя осигурява надеждно, дистанционно достъпно приложение за мрежово управление на критично важни енергийни и охладителни инфраструктури.
„Според Барометъра на риска на Алианц за 2024 г. киберинцидентите се нареждат на първо място сред най-големите заплахи и опасности за бизнеса. С придобиването на сертификатите за киберсигурност IEC 62443-4-2 SL2 и ISASecure® SDLA, Schneider Electric е водеща компания в бранша, чийто решение, „покрито“ с този двоен сертификат, помага за намаляване на рисковете за критично важните инфраструктури“, коментира Кевин Браун, старши вицепрезидент за EcoStruxure IT и за бизнеса с центрове на данни на Schneider Electric.
Едно от основните предизвикателства, стоящо пред дейта центровете, е да следят актуализациите на фърмуера. Много от тях управляват критично важната си инфраструктура за захранване и охлаждане със собствени инструменти за управление, с инструменти за управление на мрежи от трети страни или посредством системите за управление на сгради. Тези системи обаче не могат да отчетат кога фърмуерът на свързаните крайни точки – особено в edge и локални edge системи, изисква актуализация.
„Платформата EcoStruxure IT Secure NMC предлага подобрено управление на вградения фърмуер благодарение на нов системен продукт. Инструментът Secure NMC System Tool трансформира тромавия процес на търсене и инсталиране на най-новия фърмуер на всички устройства, като прави процеса до 90% по-бърз. Потребителите вече не трябва специално да търсят фърмуер, да проверяват дали този фърмуер е най-новият за устройството и да четат бележките към версията, за да разберат какво ново е включено в нея. Вместо това Secure NMC System Tool уведомява клиентите, че е наличен нов фърмуер и ги насочва директно към актуализацията“, заявиха от Шнайдер Електрик България.
Предимствата от системата Secure NMC включват:
- Опростява управлението на фърмуера, като го ускорява с до 90% и намалява риска от работата с неактуална версия;
- Предлага систематичен и стандартизиран подход към актуализациите на киберсигурността за критично важните инфраструктури за захранване и охлаждане;
- Значително намалява риска от потенциални кибератаки: IEC 62443-4-2 SL2 и сертификатите ISASecure® SDLA в комбинация със Secure NMC System Tool гарантират, че свързаните устройства са защитени по най-високите стандарти за сигурност.
„EcoStruxure IT предоставя на клиентите изключително ефективен и гъвкав подход за лесно и същевременно с най-висока степен на защита и сигурност от кибератаки управление на ИТ инфраструктурата им. Ние сме първите в бранша, които предоставят подобно решение в изпълнение на нашия ангажимент да осигурим гъвкава, сигурна и устойчива ИТ инфраструктура“, допълни още г-н Браун.
Ако проявявате интерес към системата EcoStruxure Power или към възможностите за професионална реализация в Шнайдер Електрик България, за повече подробности посетете микросайта на компанията в Бизнес борса на Борса.bg.
Източник на снимковия материал: Шнайдер Електрик България, Schneider Electric
-
Честит Великден, скъпи приятели, колеги и читатели! 20.04.2025 г.
-
Звукът на възобновяемата енергия: Как звуковите скулптури на Бил Фонтана отварят диалог между природата и инженерните творения 19.04.2025 г.
-
Роботизираните системи за рязане и заваряване на Kiberys печелят доверието на потребители от различни индустриални отрасли. Част I 18.04.2025 г.
-
Патентно бюро „Д-р Емил Бенатов и партньори“: Европейският патент вече важи и в Лаос, отваряйки нови възможности за бизнеса 17.04.2025 г.
-
Serbia investon 50 milionë euro në teknologjinë franceze për superkompjuterin e ri dhe infrastrukturën e inteligjencës artificia 17.04.2025 г.
-
Weber Etiketten: Identifikimi i duhur i produktit parandalon shfaqjen e shpenzimeve shtesë 16.04.2025 г.
-
Integruesi i sistemeve Mikron Plus zhvillon një zgjidhje efikase për përpunimin CNC me robotë FANUC 16.04.2025 г.
-
Parku i parë teknologjik në Shqipëri, Durana Tech Park, hapi dyert 16.04.2025 г.
-
Србија инвестира 50 милиони евра во француска технологија за нов суперкомпјутер и инфраструктура за вештачка интелигенција 17.04.2025 г.
-
ABB претстави широк спектар на паметни решенија за управување со згради на Архитектонско – градежна недела 2025 16.04.2025 г.
-
SpaceCAD: Производителот на обликувани форми заштедува време и го подобрува квалитетот со NX CAD/CAM на Siemens 16.04.2025 г.
-
Првиот технолошки парк во Албанија, Durana Tech Park, отвори врати 16.04.2025 г.
-
Serbia investeste 50 de milioane de euro in tehnologie franceza pentru un nou supercomputer si dezvoltarea AI 17.04.2025 г.
-
Durana Tech Park, primul parc tehnologic din Albania, si-a deschis portile 16.04.2025 г.
-
Inteligenta artificiala intra in scolile din Romania prin proiectul Saro 15.04.2025 г.
-
O fabrica de praf de pusca va fi construita cu investitii turcesti in Macedonia de Nord 14.04.2025 г.
-
Србија улаже 50 милиона евра у француску технологију за нови суперкомпјутер и инфраструктуру вештачке интелигенције 17.04.2025 г.
-
Weber Etiketten: Исправна идентификација производа спречава додатне трошкове 17.04.2025 г.
-
Лазатек: Мултифункционална CNC машина ZHS-3040 компаније Matrix за оштрење резача је опремљена системом CNC компаније FANUC 16.04.2025 г.
-
Први технолошки парк у Албанији, Durana Tech Park, отворио је своја врата 16.04.2025 г.
-
MG Pro: Базирана на чиста уеб технология, atvise® scada предоставя на ВиК оператор надежден мониторинг и контрол
15 април 2025 г.
-
Валкреа.Хаус организира първия специализиран форум за интелигентни сградни системи у нас - Smart Homes & Buildings
11 април 2025 г.
-
Лентис Технолоджис: Интегрираме успешно иновации за дигитална трансформация на финансовите институции
10 април 2025 г.