Когато през 1984 г. софтуерът за електротехническо проектиране EPLAN имаше своя пазарен дебют, той предизвика истинска революция в проектирането. Малко по-късно платформата даде името на самата компания. Хартията и мастилото бяха заменени от екрана на персоналния компютър. „Днес е почти невъзможно да си представим електротехниката без EPLAN. Компанията, която е лидер на пазара, продължава да революционизира процесите на инженерното проектиране в много отрасли с помощта на цифровите двойници, облачните услуги, както и непрекъснато растящата съгласуваност на данните. Всичко това наскоро бе отбелязано със събитие в чест на юбилея в Националния автомобилен музей на Германия – The Loh Collection“, съобщиха за ДигиталнаИндустрия.bg от доказаната българска търговска компания Ритбул, която е дългогодишен партньор на Eplan на българския пазар.
В началото на 80-те години, когато първите персонални компютри излизат на пазара, инженерът Уинфрид Мюлер решава да експериментира като започва да създава схеми със стандартен и сравнително евтин софтуер. Това наистина е революционно! Точно тази проста идея бележи “раждането” на глобалния софтуерен стандарт и води до основаването на Eplan, както и началото на една впечатляваща история на успеха. По същото това време проф. Фридхелм Ло осъзнава големия потенциал на идеята и през 1986 г. инвестира в стартирането на софтуера, което се оказва – както ще стане ясно по-късно – едно изключително далновидно решение.
Със страст към иновациите
Много неща са се случили оттогава. “EPLAN изигра ключова роля в стимулирането и формирането на процеса на дигитализация на електротехническото проектиране. От предварителното планиране до проектирането на електрически и хидравлични системи, контролни шкафове, разпределителни системи и кабелни снопове, днес платформата EPLAN се използва в цял свят на двадесет различни езика”, разказаха от Ритбул. „Решенията на EPLAN намират приложение повсеместно в различни екосистеми – при проектирането на машини и инсталации, в автомобилната индустрия, както и от нейните доставчици, в енергетиката и строителните технологии, както и за проектиране и производство на контролни шкафове и разпределителни устройства“, коментираха от Ритбул.
Цифровият близнак, който потребителите могат да създават с помощта на решенията на EPLAN, днес е незаменим. Той е базата, която спомага за внедряването на частично или напълно автоматизирани процеси в производството за по-голяма ефективност по цялата верига на създаването на стойност. „Това също така е решение, с което да се противодейства на недостига на квалифицирани специалисти. Освен това, все по-голям брой облачно базиран софтуер и различни услуги намират своето място в инженерните разработки. Цифровите, съгласуваните и комплексните данни създават основата за „ефективно проектиране“ – корпоративният слоган на EPLAN“, добавиха от Ритбул.
От Монхайм, Германия, до целия свят
Компанията Eplan се превърна в истински глобален играч с над 68 000 клиенти, 274 000 лиценза и 50 локации по целия свят. Тя е част от Rittal Software Systems в рамките на Friedhelm Loh Group, която оперира в целия свят. „От самото начало бяхме водени от страстта към иновациите и работата с хора. Изобретяването на нови неща, подобряването на решенията и стремежът да бъдем едни от първите – това винаги е било заложено в ДНК-то на EPLAN и е рецептата за нашия успех и в бъдеще“, заяви главният изпълнителен директор на EPLAN, г-н Себастиан Зайц, на честването на годишнината в Националния автомобилен музей. „Разработването на софтуер, който е достъпен за хората, който улеснява ежедневната им работа и доставя удоволствие при използване – това е, което ни движи всеки ден. Благодарни сме, че клиентите ни се превърнаха в истински наши фенове, които с ентусиазъм се отнасят към EPLAN. Днес и в бъдеще сътрудничеството между EPLAN и Rittal продължава да отваря нови перспективи пред групата от компании“, продължи коментара си той.
За главния изпълнителен директор на Rittal International и Rittal Software Systems, г-н Маркус Аш, фокусът е именно върху този потенциал: „Взаимодействието на хардуер и софтуер, базирано на съгласувани цифрови данни от началото до края създава реална стойност за нашите клиенти. Те могат да направят всички свои процеси по-ефективни и производителни. Това е решаващо конкурентно предимство за нашите клиенти и ние се стремим към това всеки ден“, допълни той.
Глобален стандарт и индустриален ролеви модел
Проф. Фридхелм Ло, собственик и главен изпълнителен директор на Friedhelm Loh Group, високо оценява смелостта на компанията винаги да върви по собствен път, да мисли и да действа не както другите. В днешно време това е изключително важно и е пример за цялата индустрия: „С този четиридесетгодишен юбилей ние отбелязваме големия успех на компанията. Днес EPLAN е софтуерен стандарт във всички индустрии. Чрез комбиниране на софтуерен и хардуерен опит в рамките на групата, ние създаваме уникална добавена стойност на пазара. Сега е важно да поддържаме темпото и да продължим да помагаме на нашите клиенти при внедряването на цифровизацията в техните процеси. Това е, което ни движи и е нашето обещание сега и за в бъдеще. Бихме искали да благодарим на нашите клиенти за тяхното доверие и партньорство, както и на всички служители в EPLAN, които ни помагат да направим това възможно”, допълни още той.
В заключение Себастиан Зайц каза: „Ние сме възхитени от успешната 40-годишна история на EPLAN, която успяхме да напишем с нашия екип и фирмения дух на EPLAN. Тя далеч не е приключила и аз съм изключително щастлив да бъда част от нейното продължение.“
Информация за фирма Ритбул ЕООД, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и активни промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg! Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите ѝ планове за развитие от ТУК.
Източник на снимковия материал: Ритбул, Eplan
-
АТРИ Роботикс: Коботите Motoman от серията HC на Yaskawa са универсални, безопасни и лесни за използване в различни индустрии 22.03.2025 г.
-
Уебинар на Rochester разкрива как може да се планира моралното остаряване на компонентите още от фазата на проектиране 22.03.2025 г.
-
Ритбул: Knipex разшири гамата раздвижени клещи TwinGrip за болтове с повредени глави и резби с две нови дължини 22.03.2025 г.
-
ГоПроджект: Какво е зелена стомана и кои са техническите решения за ефективно, но щадящо околната среда производство? 22.03.2025 г.
-
Schneider Electric: 100 vjet ndërprerësi automatik miniaturë është një element kyç i instalimeve elektrike 21.03.2025 г.
-
Lazatek: Makinat e stërgimit FLASH FL të Z-MaT dallohen për dizajn inteligjent dhe performancë të lartë 21.03.2025 г.
-
Cilësia dhe siguria e pajisjeve të pompimit të Saer garantohen nga laboratorët e vetë kompanisë 20.03.2025 г.
-
SAT: Realizuam një modernizim të suksesshëm të ftohësit të klinkerit në një nga fabrikat kryesore të Heidelberg Cement 20.03.2025 г.
-
Со најсовремени технологии за управување со згради на AББ, компанија од Берлин постигнува целосна енергетска независност 21.03.2025 г.
-
Албанија прави чекор кон ЕУ со дигитализација на царинските услуги 21.03.2025 г.
-
ЕУ инвестира 2,8 милиони евра во новата железничка врска меѓу Србија и Северна Македонија 20.03.2025 г.
-
Schneider Electric: 100 години минијатурниот автоматски прекинувач е клучен елемент на електричните инсталации 20.03.2025 г.
-
Albania face un pas catre UE prin digitalizarea serviciilor vamale 21.03.2025 г.
-
UE investeste 2.8 milioane de euro intr-o noua legatura feroviara intre Serbia si Macedonia de Nord 20.03.2025 г.
-
PLC-200 de la Unisyst Engineering – un sistem pentru masurarea si controlul precis al operatiunilor industriale 20.03.2025 г.
-
Constructorul chinez de masini electrice JMEV deschide o noua fabrica in Serbia 19.03.2025 г.
-
Квалитет и сигурност пумпне опреме компаније Saer гарантују сопствене лабораторије компаније 21.03.2025 г.
-
Албанија је направила корак ЕУ дигитализацијом царинских служби 21.03.2025 г.
-
ЕУ улаже 2,8 милиона евра у нову железничку вези између Србије и Северне Македоније 20.03.2025 г.
-
PLC-200 компаније Унисист Инжењеринг – систем за прецизно мерење и контролу индустријских операција 17.03.2025 г.
-
Кастива: С иновативни технологии на Beckhoff автономно летище в Белгия „полита“ към бъдещето на сградното управление
19 март 2025 г.
-
Сградни технологии на АББ подчертават характера на умните сгради в „Силициевата долина“ на Берлин
12 март 2025 г.
-
КМТ Сервиз: Зимбабве намалява загубите на вода с помощта на сателитно картографиране чрез платформата Geolantis.360
12 февруари 2025 г.