Сподели

Wilo върви по пътя на интелигентните канализационни решения с новата си помпа Wilo-Rexa SOLID-Q и Nexos Intelligence

20 юли 2018 г.

In Macedonian

Една от тенденциите на съвремието ни е недостигът на чиста вода, съчетан с все по трудното третиране на отпадъчните води. Причини за това са повишеното съдържание на твърди частици и непрекъснато нарастващите изисквания по отношение на енергийната ефективност на оборудването. Пионер в помпените решения, Wilo предлага своя съвременен прочит за интелигентна помпена станция в отговор на тези предизвикателства, като съчетава новата канализационна помпа Wilo-Rexa SOLID-Q с „умната“ система за управление Nexos Intelligence. Повече за иновативното решение ДигиталнаИндустрия.bg научи от българското дъщерно дружество на международната компания Вило България.

Интелигентната помпена система „master/slave“

„Визията на Wilo за интелигентна помпена станция за отпадъчни води предлага изключителна оперативна надеждност, висока енергийна ефективност и максимална свързаност. Използваме най-новите модули в областта на моторната и хидравличната техника, които позволяват и интегрирано интелигентно управление“, заявиха от дружеството.

Помпените системи, използващи Nexos Intelligence, са в състояние да отговорят на локално променящите се условия на работа, без да е необходима намесата на оператор. Добър пример за това е т.нар. „master/slave“ система, съставена от максимум 4 помпи Wilo-Rexa SOLID-Q. „При тази концепция една от помпите е определена за водеща (master). Тя управлява и регулира работата на всички останали“, обясниха от Вило България и допълниха: „Същевременно всяка от подчинените помпи (slave) е оборудвана с необходимата електроника, така че да поеме водещата функция, ако е необходимо. Това се налага в случай, че master-помпата например е изключена за обслужване или ремонт“.

Wilo-Rexa SOLID-Q предлага енергийна ефективност и защита от запушване

Предимствата на решението включват и повишена енергийна ефективност, както и интелигентна защита от запушване. Ето как са гарантирани те:

 - Управлението автономно избира най-ефективната скорост на помпата в съответния момент, като по този начин се намалява значително енергията, използвана за преодоляване на загубите;

 - Признаците за предстоящо блокиране на витлото пък се следят посредством няколко алгоритми, които могат автоматично да инициират необходимите цикли на почистване на помпата;

 - Високоефективният мотор IE5 с технология с постоянни магнити постига висока енергийна ефективност в много по-широк диапазон на натоварване, отколкото при асинхронната технология, което води до оптимизирани разходи за енергия, дори при частично натоварване;

 - Новата хидравлика SOLID-Q е подобна на доказаните работни колела SOLID-G, но двете остриета осигуряват по-висока ефективност и по-ниска степен на вибрации. SOLID-Q е особено подходяща за управление на честотния преобразувател – благодарение на интегрираните интелигентни функции, този тип хидравлика предлага променлива конфигурация на работните точки и безкомпромисна експлоатационна надеждност.

Лесен мониторинг от разстояние, благодарение на Ethernet интерфейс

„При Wilo-Rexa SOLID-Q цялото управление е вградено в двигателя. Това означава, че честотният преобразувател също е интегриран и действа, без да се налага изключване на агрегата“, посочиха от Вило България.

Вграденият в мотора Wilo-Digital Data Interface (DDI) модул включва IP-базиран цифров Ethernet интерфейс, както и записващо устройство, цифров дисплей с данни и интегриран вибрационен монитор. „Ethernet интерфейсът позволява по-лесно отвсякога помпата да се свърже към система", уточниха от българското дружество. Използвайки интегрирания уеб сървър, Rexa SOLID-Q се управлява и контролира посредством мрежовия интерфейс или директно чрез външно свързания сензорен панел.

Интерфейсът на системата е достъпен чрез уеб-браузър и поддържа всички операционни системи. Използването на стандартизирани мрежови протоколи позволява безпроблемно предаване на данните в облак. „Интегрираният записващ уред съхранява цялата оперативна информация, като температурите на намотката и лагерите, данните от външни сензори, данните за производителността на честотния преобразувател или нивото на запълване на резервоара. Изнасяйки данните чрез уеб-сървър, операторът може да анализира информацията по-подробно или да отстрани възможните причини за неизправност на системата“, разясниха от Вило.

Повече информация за Вило България ЕООД, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и актуални промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg! Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите й планове за развитие от ТУК!


Източник на снимковия материал: Wilo, Вило България

Сподели

Още от Град на бъдещето