Производството е все повече и повече роботизиран процес. В бъдеще фабриките ще бъдат все по-автономни, а присъствието на хора в тях - все по-малко. Повечето производствени операции ще се извършват от роботи, а управлението ще е от разстояние. Водещи производители в различни области вече са поели в тази посока. Сред тях е и датският производител на интелигенти устройства за измерване разхода на вода и енергия, Kamstrup. Компанията инвестира в автономни мобилни роботи, производство на лидера в областта - Mobile Industrial Robots (MiR), които се превръщат във важен фактор, осигуряващ по-голяма гъвкавост и генериращ устойчив растеж на компанията, разказаха за ДигиталнаИндустрия.bg от фирма Солтех, която предлага продуктите на MiR на българския пазар.
Инвестицията на Kamstrup, в автономни мобилни роботи MiR, е обусловена от изправянето на компанията пред необходимостта от подобряване на своето производство, в отговор на повишеното търсене на уреди за измерване разхода на вода, електро- и топлоенергия през последните години.
Флеминг Молър Хансен (Flemming Møller Hansen), продуктов мениджър на Kamstrup, споделя: „Сред основните фактори, на които дължим стабилния си растеж на световния пазар, е стремежът ни непрекъснато да усъвършенстваме продуктите, да намаляваме разходите и да гарантираме кратко време за доставка. Ето защо решихме да инвестираме в гъвкава автоматизация“.
Избирайки мобилни роботи, от Kamstrup всъщност се отказват от едно традиционно използвано решение - конвейерните ленти.
Роботите MiR работят 24 часа на ден, 5 дни в седмицата, без прекъсване. Върху тях са разположени конвейерни модули, което им позволява автоматично да доставят и получават предмети от роботизираните клетки. По този начин това напълно автоматизирано и гъвкаво решение гарантира максимално използване на производствения капацитет.
Лесното интегриране и приспособяване на роботите MiR за работа се оказва един от решаващите фактори за успеха,който компанията постига с тяхна помощ. „Инвестирайки над 30 милиона DKK (4.5 млн. USD) в мобилни роботи, ние успяхме да удвоим производителността си, без да се налага прекъсване на производствения процес“, коментира продуктовият мениджър на Kamstrup.
„Поехме сериозен риск, инвестирайки в нещо толкова иновативно. Нашият темп на растеж обаче, е такъв, че не можем да чакаме. Тествахме и сравнихме решенията на двама различни производителя. Роботите MiR бяха тези, които отговориха на нашите сериозни изисквания“, коментира Флеминг Молър Хансен.
През 2017 г. Kamstrup откри още една производствена база, в която друга група от 7-10 MiR роботи ще се грижи за връзката между отделните процеси и ще гарантира висока производствена ефективност.
Kamstrup е водещ световен доставчик на интелигентни решения за измерване на енергия и вода. Компанията е създадена през 1946 г. и оттогава до днес е произвела повече от 12 млн. измервателни устройства. На българския пазар измервателните уреди на Kamstrup се предлагат от фирма ДМ Арматурен.
В следващото видео може да наблюдавате работата на мобилните роботи MiR в завода на Kamstrup.
Повече информация за Солтех ЕООД, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и актуални промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg! Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите й планове за развитие от ТУК!
Източник на снимковия материал: Солтех ЕООД
- STAMH: Максимална плътност на съхранение в хладилни складове? Научете как с 360° обиколка в дистрибуционния център на Булкарто 18.12.2024 г.
- БИБУС България: Новата серия ATEX 0342/0343 на SUCO включва два вида взривобезопасни релета за налягане с огнеупорен корпус 18.12.2024 г.
- Регина Симон, търговски директор на Бош „Електроинструменти“: Огромно щастие е да попаднеш в компания като Bosch 17.12.2024 г.
- Агрополихим: Придобиването на ключов дял от Неохим е смела стъпка към разширяването и диверсификацията на дейността ни 18.12.2024 г.
- Filkab Solar: Zgjidhja Sunny Home Manager 2.0 e SMA optimizon konsumin e energjisë elektrike PV 18.12.2024 г.
- Kompania logjistike Nelt Group po investon 100 milionë euro në bazat e saj në Serbi dhe rajon 18.12.2024 г.
- Maqedonia e Veriut ka shpallur tenderin për ndërtimin e 30 MW termocentrale diellore 17.12.2024 г.
- Shqipëria nis një projekt në shkallë të gjerë të mbikëqyrjes së rrugëve me ndihmën e Emirateve të Bashkuara Arabe 16.12.2024 г.
- Унисист Инженеринг со коментар за регулаторната рамка за изградба на паметни системи за мерење 18.12.2024 г.
- Логистичката компанија Nelt Group инвестира 100 милиони евра во своите бази во Србија и регионот 18.12.2024 г.
- МаккаБ, дел од групацијата на Филкаб, отвори голема магацинска и административна база во Скопје 18.12.2024 г.
- Котелска инсталација од Hoval обезбедува удобно греење во амблематичната Дунавска кула во Виена 17.12.2024 г.
- Compania de logistica Nelt Group investeste 100 de milioane de euro in bazele sale din Serbia si regiune 18.12.2024 г.
- Macedonia de Nord a lansat o licitatie pentru construirea unor centrale electrice solare cu capacitate de 30 MW 17.12.2024 г.
- Unisyst Engineering cu un comentariu cu privire la cadrul de reglementare pentru construirea sistemelor inteligente de contoriza 16.12.2024 г.
- Albania lanseaza un proiect la scara larga de supraveghere stradala cu ajutorul EAU 16.12.2024 г.
- Логистичка компанија Nelt Group улаже 100 милиона евра у своје погоне у Србији и региону 18.12.2024 г.
- Два струга са роботом и РАИС палетна станица омогућавају прецизну обраду делова различитих величина и дужина 18.12.2024 г.
- Филкаб Солар: Sunny Home Manager 2.0 компаније SMA оптимизује потрошњу електричне енергије PV 17.12.2024 г.
- Северна Македонија расписала је тендер за изградњу соларних електрана од 30 MW 17.12.2024 г.
-
Логистика и операции в хладилни складове: 360° изглед на мобилните стелажни системи за палета на STAMH
18 декември 2024 г.
-
БГ Роботи: Бъдещето е в офлайн програмирането на роботи за ускорено внедряване без спиране на производството
09 ноември 2024 г.
-
SpaceCAD: CAM Assist е иновативно софтуерно решение с AI, което „чертае“ бъдещето на CNC машинните цехове
09 ноември 2024 г.