Използването на хардуерни и софтуерни платформи е свързано с многобройни предимства при разработването на продукти и вече е стандартен подход в много индустриални отрасли. Водеща в тази посока е автомобилната индустрия. Например VW Group произвежда над 40 различни модела автомобили на базата на една платформа. Предимствата са очевидни: по-кратки периоди на разработка, по-малки разходи и по-къси производствени цикли.
„Платформата, която JUMO разработи, носи името на най-голямата планета в Слънчевата система – Юпитер, известна още като газов гигант. Основата на системата е хардуерна платформа, която има и i. MX6 процесор с базова честота 800 MHz, функциониращ като едно-, дву- или четириядрен вариант в зависимост от приложението. Към този процесор чрез I2C, SPI или USB интерфейс са групирани статична памет SRAM до 512 kB, оперативна памет до 1 GB, LCD и TFT дисплеи с висока резолюция и с паралелен RGB интерфейс, LVDS интерфейси и сензорен контролер. Резултатът е модулна, гъвкава и най-вече устойчива хардуерна платформа, съчетана с модерна софтуерна архитектура“, информираха за ДигиталнаИндустрия.bg от ЮМО България.
Софтуерът с модулна структура и операционна система Linux осигурява много добра мащабируемост по отношение на производителност, памет и интерфейси. Високите стандарти за защита на информацията в интернет и криптирането на данни гарантират на потребителите надеждна работа, дори и при използване на облачни технологии.
Платформата Jupiter е напълно в крак с времето, когато става въпрос за работа в мрежа. Wi-Fi и Bluetooth комуникациите са стандартни възможности. Към платформата могат да се свържат и най-съвременните TFT дисплеи. „Интуитивните концепции за работа, жестовото управление и анимираната смяна на изображения вече не са проблем“, допълниха от ЮМО България.
„Първоначално, още през настоящата година платформата Jupiter ще бъде използвана в рамките на системата за автоматизация JUMO variTRON 500. Това ще положи основата за значителен скок в бъдеще време“, разказаха от ЮМО България. Към процесора на variTRON могат да се присъединят до 64 интелигентни модула, а чрез Ethernet – да се свържат паралелно максимално 10 операционни панела.
JUMO предоставя библиотеки с визуализация за индивидуално опериране от страна на потребителите чрез CODESYS Remote Target Visu и WebVisu. Гъвкавостта е гарантирана и от интегрирането на всички важни системни полеви шини посредством CODESYS (б.ред. като Modbus RTU/TCP master и slave, PROFINET контролер, EtherCAT master и OPC UA сървър). Свързването към системите за управление от по-високо ниво като устройства е възможно чрез PROFINET интерфейс. От 2019 г. се очаква да бъдат налични и нов рутерен модул и цифров I/O модул за системите за автоматизация.
„След използването в системата за автоматизация, платформата Jupiter на JUMO постепенно ще се превърне в основа и за други продукти на JUMO, като например безхартиени регистратори, многоканални измервателни устройства за анализ на течности или контролери за процеси и програми. Ще се подобри и свързаността със съществуващите устройства на JUMO, като например дигиталните сензори. В резултат на това ще бъдат усвоени нови области на приложение“, коментираха в заключение от ЮМО България.
Повече информация за ЮМО България ЕООД, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и актуални промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg! Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите ѝ планове за развитие от ТУК!
Източник на снимковия материал: ЮМО България, JUMO
- STAMH: Максимална плътност на съхранение в хладилни складове? Научете как с 360° обиколка в дистрибуционния център на Булкарто 18.12.2024 г.
- БИБУС България: Новата серия ATEX 0342/0343 на SUCO включва два вида взривобезопасни релета за налягане с огнеупорен корпус 18.12.2024 г.
- Регина Симон, търговски директор на Бош „Електроинструменти“: Огромно щастие е да попаднеш в компания като Bosch 17.12.2024 г.
- Агрополихим: Придобиването на ключов дял от Неохим е смела стъпка към разширяването и диверсификацията на дейността ни 18.12.2024 г.
- Filkab Solar: Zgjidhja Sunny Home Manager 2.0 e SMA optimizon konsumin e energjisë elektrike PV 18.12.2024 г.
- Kompania logjistike Nelt Group po investon 100 milionë euro në bazat e saj në Serbi dhe rajon 18.12.2024 г.
- Maqedonia e Veriut ka shpallur tenderin për ndërtimin e 30 MW termocentrale diellore 17.12.2024 г.
- Shqipëria nis një projekt në shkallë të gjerë të mbikëqyrjes së rrugëve me ndihmën e Emirateve të Bashkuara Arabe 16.12.2024 г.
- Унисист Инженеринг со коментар за регулаторната рамка за изградба на паметни системи за мерење 18.12.2024 г.
- Логистичката компанија Nelt Group инвестира 100 милиони евра во своите бази во Србија и регионот 18.12.2024 г.
- МаккаБ, дел од групацијата на Филкаб, отвори голема магацинска и административна база во Скопје 18.12.2024 г.
- Котелска инсталација од Hoval обезбедува удобно греење во амблематичната Дунавска кула во Виена 17.12.2024 г.
- Compania de logistica Nelt Group investeste 100 de milioane de euro in bazele sale din Serbia si regiune 18.12.2024 г.
- Macedonia de Nord a lansat o licitatie pentru construirea unor centrale electrice solare cu capacitate de 30 MW 17.12.2024 г.
- Unisyst Engineering cu un comentariu cu privire la cadrul de reglementare pentru construirea sistemelor inteligente de contoriza 16.12.2024 г.
- Albania lanseaza un proiect la scara larga de supraveghere stradala cu ajutorul EAU 16.12.2024 г.
- Логистичка компанија Nelt Group улаже 100 милиона евра у своје погоне у Србији и региону 18.12.2024 г.
- Два струга са роботом и РАИС палетна станица омогућавају прецизну обраду делова различитих величина и дужина 18.12.2024 г.
- Филкаб Солар: Sunny Home Manager 2.0 компаније SMA оптимизује потрошњу електричне енергије PV 17.12.2024 г.
- Северна Македонија расписала је тендер за изградњу соларних електрана од 30 MW 17.12.2024 г.
-
Логистика и операции в хладилни складове: 360° изглед на мобилните стелажни системи за палета на STAMH
18 декември 2024 г.
-
БГ Роботи: Бъдещето е в офлайн програмирането на роботи за ускорено внедряване без спиране на производството
09 ноември 2024 г.
-
SpaceCAD: CAM Assist е иновативно софтуерно решение с AI, което „чертае“ бъдещето на CNC машинните цехове
09 ноември 2024 г.