Интелигентният склад на бъдещето е преди всичко гъвкав. Стационарните съоръжения и процеси вече са достигнали максимума на своята ефективност и търсенето на интралогистични решения за автоматизация на вътрешното движение на материали и стоки става все по-голямо. „Gebhardt Fördertechnik е компания, която предлага индивидуални комплексни решения – от идеята до изпълнението. Последователните концепции за електронно управление и автоматизация са решаващи за създаването на ефективни логистични системи, надежден контрол на материалния поток и оптимално управление на складовете“, информираха за ДигиталнаИндустрия.bg от фирма ЛогиСофт, която от 2017 г. е официален партньор на Gebhardt Fördertechnik в България.
Изграждането на изцяло нови управляващи системи за високостелажни автоматични складове и конвейерни системи за комисиониране, както и модернизацията на стари, е приоритет за българската компания ЛогиСофт. „Gebhardt Fördertechnik е една от най-иновативните европейски компании в този бранш. Те ни спечелиха със своята философия за развитие. Компанията разполага с много широка международна мрежа от партньори, с които предлага цялостни решения. Ние, от своя страна, предоставяме пълен инженеринг на управляващите склада системи“, коментираха от ЛогиСофт.
Автономните транспортни системи без управляващ персонал са все по-разпространени в интралогистиката. Но дали те имат универсално приложение и каква е рентабилността им? На първо място, винаги става въпрос за по-ефективно и икономически обосновано използване на ресурси като налично пространство и персонал. Също и на способността да се обслужват пикове в търсенето, като например Черен петък, паническо пазаруване и т.н., без инсталираните съоръжения да се преоразмеряват предварително. „За да се постигне тази интелигентна гъвкавост и приспособимост, която в крайна сметка води до повишена рентабилност, се е наложил принципът на бързата верига на управление в рамките на логистичните и материалните потоци. Защото адаптивността означава сила и икономически успех“, коментира г-н Ян Шлихтинг, мениджър „Продажби мобилни роботи и роботизирани транспортни системи“ в Gebhardt Fördertechnik.
Теорията на Чарлз Дарвин, че не оцелява нито най-силният вид, нито най-интелигентният вид, а по-скоро този, който е готов и има възможност най-бързо да се приспособи, важи в пълна сила и за дигиталната трансформация. |
По думите на г-н Ян Шлихтинг основата за това е повече прозрачност и проследимост на процеса, който да бъде обслужван адекватно и в реално време чрез безпроблемна дигитализация и автоматизация. Други предимства са съкращаване на маршрутите, намаляване на потенциалните опасности, характерни за ръчния транспорт и, разбира се, всички приложения, при които ергономичността може да се увеличи – всичко това е основата на интелигентния склад.
Мобилните роботи и роботизираните транспортни системи – ключова технология за интелигентния склад
Мобилните роботи и автономните транспортни средства дават възможност на хората да се освободят от повтарящи се, отнемащи време и физически натоварващи задачи и по този начин позволяват ефективно изпълнение на професионалните задълженията по един балансиран начин. Роботизираните транспортни системи пестят изминаването на големи разстояния и доставят материалите по ергономичен начин. Освен това те предлагат възможност за получаване на повече информация за производственото и логистичното планиране чрез инсталираните децентрализирани интелигентни устройства и сензори в непосредствена близост до процесите. В резултат на това материалните потоци могат непрекъснато да бъдат анализирани, контролирани и оптимизирани.
„Дори променящите се условия на околната среда във вътрешната екосистемата на халетата и складовете на търговските обекти могат да бъдат регулирани бързо и без големи разходи – с други думи, това е симбиоза между човешка компетентност и изкуствен интелект“, казва Ян Шлихтинг.
„Компанията Gebhardt притежава над 70-годишен опит в областта на интралогистиката, което означава висока степен на компетентност и професионализъм при разработката на решенията. Защото само онези, които имат способността, заедно с потребителския опит на своите клиенти, да идентифицират реалните нужди в конкретната ситуация, ще могат да разработят добре функциониращо и устойчиво решение, което да гарантира използването му и в бъдеще. Това всъщност е интелигентният склад“, поясниха от ЛогиСофт.
„Интелигентните решения никога няма да са комплексно решение, ако се използват само стационарни или мобилни технологии, те винаги са симбиоза от двата свята“, категоричен е Ян Шлихтинг. Последователното внедряване на модулни решения, мащабируемостта и съгласуваните интерфейси са гаранция за постигане на желаната ефективност на разходите с максимална индивидуализация на цялостното решение, базирано на конкретното приложение.
„Ние вече дори не говорим за склад на бъдещето. Защото той може да бъде реалност днес благодарение на нашата комплексна стратегия. Заедно с експертния опит на клиентите и професионалната ни компетентност в областта на решенията, ние гарантирано създаваме добавена стойност чрез производителност, проследимост, адаптивност и ефективност на разходите в рамките на материалните потоци“, казва Ян Шлихтинг.
„Това, което гарантира успех, е екипната работа. Клиентите ни могат да разчитат на нашата подкрепа, тъй като винаги сме на разположение да обсъдим конкретни приложения, за да създадем заедно оптималната комбинация от стационарна и мобилна интралогистика“, добавиха още и от водещата българска инженерингова компания ЛогиСофт.
Повече информация за ЛогиСофт ЕООД, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и актуални промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg! Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите ѝ планове за развитие от ТУК!
Източник на снимковия материал: ЛогиСофт, Gebhardt Fördertechnik
- STAMH: Максимална плътност на съхранение в хладилни складове? Научете как с 360° обиколка в дистрибуционния център на Булкарто 18.12.2024 г.
- БИБУС България: Новата серия ATEX 0342/0343 на SUCO включва два вида взривобезопасни релета за налягане с огнеупорен корпус 18.12.2024 г.
- Регина Симон, търговски директор на Бош „Електроинструменти“: Огромно щастие е да попаднеш в компания като Bosch 17.12.2024 г.
- Агрополихим: Придобиването на ключов дял от Неохим е смела стъпка към разширяването и диверсификацията на дейността ни 18.12.2024 г.
- Filkab Solar: Zgjidhja Sunny Home Manager 2.0 e SMA optimizon konsumin e energjisë elektrike PV 18.12.2024 г.
- Kompania logjistike Nelt Group po investon 100 milionë euro në bazat e saj në Serbi dhe rajon 18.12.2024 г.
- Maqedonia e Veriut ka shpallur tenderin për ndërtimin e 30 MW termocentrale diellore 17.12.2024 г.
- Shqipëria nis një projekt në shkallë të gjerë të mbikëqyrjes së rrugëve me ndihmën e Emirateve të Bashkuara Arabe 16.12.2024 г.
- Унисист Инженеринг со коментар за регулаторната рамка за изградба на паметни системи за мерење 18.12.2024 г.
- Логистичката компанија Nelt Group инвестира 100 милиони евра во своите бази во Србија и регионот 18.12.2024 г.
- МаккаБ, дел од групацијата на Филкаб, отвори голема магацинска и административна база во Скопје 18.12.2024 г.
- Котелска инсталација од Hoval обезбедува удобно греење во амблематичната Дунавска кула во Виена 17.12.2024 г.
- Compania de logistica Nelt Group investeste 100 de milioane de euro in bazele sale din Serbia si regiune 18.12.2024 г.
- Macedonia de Nord a lansat o licitatie pentru construirea unor centrale electrice solare cu capacitate de 30 MW 17.12.2024 г.
- Unisyst Engineering cu un comentariu cu privire la cadrul de reglementare pentru construirea sistemelor inteligente de contoriza 16.12.2024 г.
- Albania lanseaza un proiect la scara larga de supraveghere stradala cu ajutorul EAU 16.12.2024 г.
- Логистичка компанија Nelt Group улаже 100 милиона евра у своје погоне у Србији и региону 18.12.2024 г.
- Два струга са роботом и РАИС палетна станица омогућавају прецизну обраду делова различитих величина и дужина 18.12.2024 г.
- Филкаб Солар: Sunny Home Manager 2.0 компаније SMA оптимизује потрошњу електричне енергије PV 17.12.2024 г.
- Северна Македонија расписала је тендер за изградњу соларних електрана од 30 MW 17.12.2024 г.
-
Логистика и операции в хладилни складове: 360° изглед на мобилните стелажни системи за палета на STAMH
18 декември 2024 г.
-
БГ Роботи: Бъдещето е в офлайн програмирането на роботи за ускорено внедряване без спиране на производството
09 ноември 2024 г.
-
SpaceCAD: CAM Assist е иновативно софтуерно решение с AI, което „чертае“ бъдещето на CNC машинните цехове
09 ноември 2024 г.