Внедряването на роботи в производствените предприятия е сигурно и надеждно решение за оптимизация и автоматизация на процесите в тях. Реални ползи от роботизацията са намаляване на производствените разходи и повишаване на производителността, както и решаване на проблема с липсата на професионални кадри. Изпълнението на прости и еднотипни функции от страна на робота позволява пренасочването на квалифицирания персонал към по-съществени и отговорни задачи. За успешната интеграция на роботизираните системи обаче, е необходимо както конструиране, така и програмиране на робота в синхрон с производствените нужди на съответното предприятие. SprutCAM Robot е специализиран софтуер, предназначен за програмиране на оперативни роботи с цел автоматизация на процесите, а специалистите от SpaceCAD, разказаха пред ДигиталнаИндустрия.bg повече подробности за същността, възможностите и приложението на професионалната платформа.
SprutCAM Robot е решение за офлайн програмиране. То превъзхожда традиционния софтуер за симулация на роботи с изчерпателния си пакет от функции, включващ:
- Изчисляване на пътя на инструмента за всяко приложение;
- Симулация;
- Оптимизация за сигурност и движения без сблъсък;
- Откриване на ограничения на работната зона;
- Последваща обработка;
- Пътищата на инструментите се изчисляват в естествени 6-осни кодове. Не са необходими трансформации за прехода от 5 към 6 оси.
SprutCAM Robot е „инструмент”, чрез който се усвоява пълният потенциал на промишления робот. Така той се превръща в универсална машина, интегрируема във всяко производство. Професионалният софтуер реализира офлайн програмиране на индустриални роботи за механична обработка. „SprutCAM е адаптиран към програмиране на сложни индустриални роботи, чиято механична система разполага с до 6 степени на свобода – т.е. осъществява се движение по направлението на 6 различни оси. В софтуера е интегрирана обширна база от стратегии за изчисляване траекторията на движение. То зависи от вида и изискванията на изпълняваната операция. Функциите за прецизен контрол позволяват редактиране на всяка точка от траекторията. Промените се визуализират чрез симулация в реално време”, поясниха от SpaceCAD.
SprutCAM Robot осъществява програмирането на следните операции:
- Фрезоване;
- Рязане;
- Шлайфане и полиране на различни материали;
- Боядисване и лакиране;
- Сглобяване;
- Лазерно заваряване и рязане;
- Хващане и местене на продукти;
- Палетизиране;
- Стратегии за хибридна обработка – добавяне на материал, подобно на 3D принтирането.
Специализираният софтуер поддържа и програма за контрол на стартирането. В нея са включени инструменти за последваща обработка, калибриране и създаване на роботизирани клетки.„Приложението Machine Maker е предназначено за бързо създаване на роботизирани клетки. То е част от инсталационния пакет на SprutCAM. Чрез него се симулира работата на робота като част от клетката, така че да се онагледи и изпита цялостната концепция”, споделиха българските интегратори.
Приложението SprutCAM Robot е подходящо за следните индустриални отрасли:
- Автомобилната индустрия;
- Електрониката;
- Производството на метални изделия;
- Химическата индустрия, в.т.ч. гумени и пластмасови изделия;
- Хранително-вкусова промишленост;
- Леярска индустрия;
- Мебелна индустрия.
„SprutCAM Robot осъществява бързо и прецизно калибриране чрез изпълнение на TCP (Transmission Control Protocol) мрежов протокол за обмен на данни. В софтуера са включени постпроцесори (б.ред. използват се за генериране на управляващи програми), които са съвместими с роботи на водещи производители, например: Kuka, Fanuc, Motoman, ABB, Staubli, Nachi и др.”, допълниха от компанията.
Повече информация за СпейсКад ЕООД, марките, продуктите и услугите, които предлага у нас, реализации и актуални промоционални кампании, бихте могли да намерите в микросайта на фирмата в Борса.bg! Разберете още кои са активните постоянни и стажантски позиции на компанията, както и подробности за технологичните възможности и бъдещите ѝ планове за развитие от ТУК!
Източник на снимковия материал: SpaceCAD (СпейсКад), SprutCAM Tech
-
Юроком 2000: Линейният сифон за вграждане на плочка на Alcadrain е носител на Design Plus Award от тазгодишното издание на ISH 29.03.2023 г.
-
Българската следа на ISH 2023: Теси представи най-новите си продукти и решения на международната сцена във Франкфурт 29.03.2023 г.
-
Архитектурно-строителна седмица стартира! Заповядайте на щанда на Инженер.bg, за да си говорим за иновации и да печелите награди 29.03.2023 г.
-
DTS – „Цифрови преносни системи“: Какво е важно да знаете за избора на соларен инвертор за Вашата ефективна фотоволтаична инсталация 29.03.2023 г.
-
Rriten me 4.1% importet e makinerive, pajisjeve dhe pjesëve të këmbimit në Shqipëri 29.03.2023 г.
-
Nishan Buzdigyan, menaxher i RAIS, u nderua me një pllakë nderi nga Unioni i Bamirësisë së Ushtrisë "Parecordzagan" 24.03.2023 г.
-
Kompania rumune Unilever do të investojë 20 milionë euro në një fabrikë të re në Ukrainë 28.03.2023 г.
-
Një delegacion ndërkombëtar vizitoi ndërmarrjet FERO Invest në Maqedoninë 27.03.2023 г.
-
Увозот на машини, опрема и резервни делови во Албанија пораснува за 4,1 отсто 29.03.2023 г.
-
Романската компанија Unilever ќе инвестира 20 милиони евра во нова фабрика 28.03.2023 г.
-
Меѓународна делегација ги посети претпријатијата на ФЕРО Инвест 27.03.2023 г.
-
Инж. Нишан Баздигјан, управител на РАИС, доби почесна плакета од Сеерменскиот добротворен сојуз „Парекорџаган“ 27.03.2023 г.
-
Importul de masini, echipamente si piese de schimb in Albania a crescut cu 4.1% 29.03.2023 г.
-
Indumatic: Pompele submersibile verticale ETLB-S de la Stübbe asigura o calitate, fiabilitate si flexibilitate pentru aplicatia 28.03.2023 г.
-
Compania romaneasca Unilever va investi 20 milioane de euro intr-o noua fabrica din Ucraina 28.03.2023 г.
-
O delegatie internationala a vizitat centrele si fabricile FERO Invest din Macedonia de Nord 27.03.2023 г.
-
Увоз машина, опреме и резервних делова у Албанију порастао за 4,1% 29.03.2023 г.
-
Мултиинжењеринг: Алуминијумски профили Paletti су доказано решење за примену у индустрији, логистици и у кући 29.03.2023 г.
-
По девети пут, фотонапонски модули Phono Solar - сопствена производња компаније Smart Solar - део су престижне листе Tier 1 сајт 29.03.2023 г.
-
Румунска компанија Unilever уложиће 20 милиона евра у нову фабрику у Украјини 28.03.2023 г.
-
Алвекта: Управлявайте успешно динамиката в отношенията с клиенти, доставчици и контрагенти чрез системата Vector
27 март 2023 г.
-
Гъвкава роботизация от FANUC за по-бързо адаптиране към приложенията в опаковъчната индустрия
26 март 2023 г.
-
Бимекс Лимитид: Робот CP300L на Kawasaki Robotics палетизира безпроблемно торби с почва и мулч
20 март 2023 г.