Глобалният лидер в дигиталната трансформация на енергийното управление и автоматизацията Schneider Electric, в сътрудничество с технологичните компании Intel и Red Hat, анонсира пазарния дебют на нова софтуерна рамка за разпределени контролни възли (DCN), която води до следващото поколение на промишления контрол. „Тя надгражда платформата EcoStruxure Automation Expert™ на Schneider Electric, предоставяйки възможност на промишлените предприятия да преминат към софтуерно дефинирано Plug-and-Produce решение. То им позволява да подобрят значително дейността си, да повишат качеството на продукцията, да намалят сложността на процесите и да оптимизират производствените си разходи“, съобщиха за ДигиталнаИндустрия.bg от Шнайдер Електрик България.
„Този проект е кулминацията на две години съвместни иновации с цел създаване на ефективни, устойчиви и отговарящи на изискванията на бъдещето разпределени системи за контрол“, коментира Натали Маркот, старши вицепрезидент по автоматизация на процесите в Schneider Electric. „Рамката за DCN е от ключово значение за прехода към отворен подход на автоматизация, който насърчава растежа, развитието и разгръщането на иновационната мощ на компаниите. Нейната оперативна съвместимост и функционалност помагат на клиентите да се възползват от свободата да формират технологиите спрямо своите бизнес нужди, а не обратното“, поясни още тя.
Рамката за DCN е базирана на усъвършенствана компютърна платформа (ACP) за супервизия на натоварването на управлението. Тя осигурява възможностите за контрол на съдържанието и капацитета за автоматизация, необходими за сигурно и програмно разгръщане на работните натоварвания. Наред с това, тя предоставя възможност за управление на функционалностите за виртуализация и мониторинг от една страна, и от друга страна – на DCN и индустриални системи с ниска мощност, които използват процесори от серията Intel Atom x6400E, предназначени за управление на текущ контрол и за натоварвания със смесена критичност.
Кристин Боулс, вицепрезидент на Network and Edge Group на Intel и генерален мениджър за промишлените решения в компанията, коментира: „Отворените и взаимосвързани системи ще помогнат за прехода от патентовани устройства с фиксирани функции към гъвкави и динамични софтуерни инфраструктури. Това сътрудничество с Schneider Electric и Red Hat за разработване на софтуерно дефинирана система за управление, която демонстрира разпределени контролни възли от следващо поколение, на базата на изчислителни и операционни системи с общо предназначение, подпомага този преход в промишления сектор“.
„Red Hat се ангажира да помогне на производствените дружества да приложат автономни операции в своето производство“, казва Франсис Чоу, вицепрезидент и генерален мениджър за In-Vehicle оперативна система и Edge в Red Hat. „Благодарение на тясното сътрудничество с Schneider Electric и Intel, можем да помогнем за изграждането на мащабируеми, софтуерно дефинирани процеси и фабрики на бъдещето с усъвършенствана автоматизация и оперативна съвместимост, като използваме последователен платформен подход. Съвместната работа с нашите партньори е наистина вълнуваща, а и това е само началото. Предприемайки тези стъпки сега, можем да помогнем на индустрията да проучи всички възможности, които изкуственият интелект, локално разпределените системи и други иновации са в състояние да предложат“, допълни още Франсис Чоу.
Ако проявявате интерес към системата EcoStruxure Power или към възможностите за професионална реализация в Шнайдер Електрик България, за повече подробности посетете микросайта на компанията в Бизнес борса на Борса.bg.
Източник на снимковия материал: Шнайдер Електрик България, Schneider Electric
-
STAMH: Максимална плътност на съхранение в хладилни складове? Научете как с 360° обиколка в дистрибуционния център на Булкарто 18.12.2024 г.
-
БИБУС България: Новата серия ATEX 0342/0343 на SUCO включва два вида взривобезопасни релета за налягане с огнеупорен корпус 18.12.2024 г.
-
Регина Симон, търговски директор на Бош „Електроинструменти“: Огромно щастие е да попаднеш в компания като Bosch 17.12.2024 г.
-
Агрополихим: Придобиването на ключов дял от Неохим е смела стъпка към разширяването и диверсификацията на дейността ни 18.12.2024 г.
-
Filkab Solar: Zgjidhja Sunny Home Manager 2.0 e SMA optimizon konsumin e energjisë elektrike PV 18.12.2024 г.
-
Kompania logjistike Nelt Group po investon 100 milionë euro në bazat e saj në Serbi dhe rajon 18.12.2024 г.
-
Maqedonia e Veriut ka shpallur tenderin për ndërtimin e 30 MW termocentrale diellore 17.12.2024 г.
-
Shqipëria nis një projekt në shkallë të gjerë të mbikëqyrjes së rrugëve me ndihmën e Emirateve të Bashkuara Arabe 16.12.2024 г.
-
Унисист Инженеринг со коментар за регулаторната рамка за изградба на паметни системи за мерење 18.12.2024 г.
-
Логистичката компанија Nelt Group инвестира 100 милиони евра во своите бази во Србија и регионот 18.12.2024 г.
-
МаккаБ, дел од групацијата на Филкаб, отвори голема магацинска и административна база во Скопје 18.12.2024 г.
-
Котелска инсталација од Hoval обезбедува удобно греење во амблематичната Дунавска кула во Виена 17.12.2024 г.
-
Compania de logistica Nelt Group investeste 100 de milioane de euro in bazele sale din Serbia si regiune 18.12.2024 г.
-
Macedonia de Nord a lansat o licitatie pentru construirea unor centrale electrice solare cu capacitate de 30 MW 17.12.2024 г.
-
Unisyst Engineering cu un comentariu cu privire la cadrul de reglementare pentru construirea sistemelor inteligente de contoriza 16.12.2024 г.
-
Albania lanseaza un proiect la scara larga de supraveghere stradala cu ajutorul EAU 16.12.2024 г.
-
Логистичка компанија Nelt Group улаже 100 милиона евра у своје погоне у Србији и региону 18.12.2024 г.
-
Два струга са роботом и РАИС палетна станица омогућавају прецизну обраду делова различитих величина и дужина 18.12.2024 г.
-
Филкаб Солар: Sunny Home Manager 2.0 компаније SMA оптимизује потрошњу електричне енергије PV 17.12.2024 г.
-
Северна Македонија расписала је тендер за изградњу соларних електрана од 30 MW 17.12.2024 г.
-
Логистика и операции в хладилни складове: 360° изглед на мобилните стелажни системи за палета на STAMH
18 декември 2024 г.
-
БГ Роботи: Бъдещето е в офлайн програмирането на роботи за ускорено внедряване без спиране на производството
09 ноември 2024 г.
-
SpaceCAD: CAM Assist е иновативно софтуерно решение с AI, което „чертае“ бъдещето на CNC машинните цехове
09 ноември 2024 г.